Sizi sıcak tutan ve yüksek teknolojili uygulamaya sahip bir yatak ..

Kaynak: Eight Sleep

Bu şirket, uyku döngülerinin her yönünü analiz etmek isteyen insanlar için 2.195 $ ‘a (yaklaşık 1.800 £, ) mal olan yüksek teknoloji ürünü Pod yataklar satıyor. 

Pod yatağını bir ay boyunca test ettim ve en sıra dışı özelliği, yatağa su dağıtan bir tanka sahip olması. Su tankının tam sıcaklığını ayarlayabilirsiniz ya da yavaş yavaş soğumasını veya ısınmasını ayarlayabilirsiniz.

Yatağımın bir yanını 75 ° F’ye ayarladım. Eşim biraz sıcağı sever, bu yüzden diğer yanını yaklaşık 85 ° F’ye ayarladım. Normal yatağımızı kullandığımızdan daha iyi uyuduk ve çeşitli gecelerde sıcaklıkla denemek harikaydı.

Uygulama Bölümü

Uygulama verilerini çok beğendim. Pod, birçok açıdan, yatak sertliği açısından tipik bir ‘ yatak’ olsa da, ilave sıcaklık ayarları ile beni en çok etkileyen yüksek teknoloji özellikleriydi.

Kaynak: Eight Sleep

Her geceden sonra, yatağın her iki tarafında bir uyku skoru (nasıl uyudum) bakış başardı. (Aslında, karım bir yatağı kontrol etmek için bir uygulama kullanma fikrinden nefret eder, bu yüzden telefonumdaki ayarlarını ben yapılandırdım.) İlk birkaç gecede genellikle 80 veya 85 civarında puan aldık. Sıcaklığı ayarladıktan sonra puanlarımız 90’lara kadar yükseldi.

Kaynak: Eight Sleep

Uygulamaların uyku spor bölümü size çok sayıda veri sunar. Toplam uyuduğunuz zamanı, uyanma zamanını (uyandırma tutarlılığı olarak adlandırdıkları şey), uykuya dalma zamanını gözden geçirebilir ve uyku aşamalarınızı gösteren bir grafiğin üzerine dökebilirsiniz. Microsoft Excel’den dışa aktaracağınız bir şeye benzeyen uyku düzeninizdeki eğilimleri de inceleyebilirsiniz.

Smart Temp adlı bir seçenek var çok ilginç. Bu mod nasıl uyuduğunuzu analiz eder ve sonra sıcaklığı sizin için ayarlar. Ana giriş sayfasında bulunan ayarlarda küçük değişiklikler yapılıyor gibi görünüyordu. Bir gece biraz fazla sıcak olduğumu fark ettim ve karıştırmaya başladım; Ertesi gece Pod sıcaklığı otomatik düşürmüştü.

Akıllı, Ancak Daha Akıllı Olabilir

Bu gerçek yapay zeka değil. Olan şey, yatağın uyku zindeliğinize bakması ve sıcaklığı uyku düzeninize uyacak şekilde ayarlanmasıdır. 

Gelecekteki yataklarda , benimle ilgili her şeyi öğrenmek için yapay zeka olmasını istiyorum. Benim tanımımla, bir yatağın gerçek yapay zekaya sahip olması için benim hakkımda daha fazla şey bilmesi gerekiyor; kilom, yaşım, boyum, sağlık koşulları ve çok daha fazlası. Yapay zeka, yatağın sertliği (Pod yatağı ile mümkün değil, ancak Uyku Numarası modellerinde mümkün), açı, sıcaklık ve diğer faktörler gibi şeyleri otomatik olarak ayarlayacağını düşünüyorum.

Kaynak: Eight Sleep

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz