Yardım alma trendi, video eğitimleri ev, eğitimde ya da sadece herhangi bir alandan, bazı yararlı becerileri ile insanlar explainer video hazırlarlar . Ancak video yapımcılarının farkına varmadığı şey, becerinizin seviyesinden ayrı olarak, sunum tarzının videonuzun başarısına kefil olduğudur .

Burada anlatacağım uygulamalar Adobe Premiere veya iMovie gibi geleneksel video düzenleyicilerin daha basit video oluşturmamıza imkan tanıyor. Yani özellikle animasyonlu, açıklayıcı videolar oluşturmak için tasarlanmış video oluşturucu araçlarını kullanmayı öğreneceksiniz.

Bu araçlar, basit sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak açıklayıcı veya eğitim videoları oluşturmanıza yardımcı olur ve video klipler, fotoğraflar vb. dahil olmak üzere birçok özelleştirme özelliği sunar. İlginizi çekiyor muyum? Peki öyleyse kısa, animasyonlu, açıklayıcı veya eğitim videoları oluşturmak için en iyi video oluşturucuları kontrol edelim .

Powtoon

Powtoon, görüntüleyenlerin ilgisini çekmeye yardımcı olan büyüleyici videolar oluşturur. İyi videolar yapmak için profesyonel olmanızı beklemeyen sezgisel arayüzünü seviyorum . Ve tüm fikri kısa, hareketli bir videoda açıklamanıza yardımcı olur. Diğerlerinden daha etkili olduğunu kanıtlayan bir teknik .

Powtoon, videoları kolayca oluşturmanıza yardımcı olur
Powtoon, videoları kolayca oluşturmanıza yardımcı olur.

Yerleşik sürükle ve bırak şablonlarını kullanarak bir saatten kısa bir sürede profesyonel bir eğitim videosu oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ürün ve hizmetlerinizin istatistiklerini yani istatistiklerini sağlamak için videolarınızdaki çizelgeleri ve grafikleri kullanabilirsiniz . Powtoon, videolarınızı HD kalitesinde indirme seçeneği sunar ve ayrıca bunları PDF veya PPT formatında dışa aktarabilirsiniz .

Powtoon'un sürükle ve bırak şablonları

Bu çevrimiçi araç , kreasyonlarınıza fon müziği olarak uygulayabileceğiniz sınırsız telifsiz müzik de sunar . Son olarak,  ticari ve pazarlama amaçlı videolar oluşturmak için hiçbir ücret ödemeden Powtoon’u kullanabilirsiniz .

Fiyat: Temel özellikler için – Ücretsiz ve profesyonel özellikler için – ayda 19 – 59 dolar

Animaker

Animaker, el işi, infografik, tipografi, 2D ve 2.5D gibi çeşitli stillerde videolar oluşturmaya izin verir . Videonuzdaki görüntüleri ve sesleri hiç olmadığı kadar hızlı seçmenize ve eklemenize olanak tanıyan kolay bir sürükle ve bırak özelliği sunar . Animaker, full HD, HD ve SD gibi farklı kalite modlarında 30 dakikaya kadar videolar oluşturmayı destekler .

Animaker'ın video yaratıcısı

Animaker ile videolara grafikler, haritalar, istatistikler ve infografik öğeler ekleyebilirsiniz . Hepsi bu kadar değil, aynı zamanda özel yazı tipleri , premium şablonlar, metin efektleri ve çok sayıda ses efekti sunar . Ayrıca bilgisayarınızdan görüntüleri ve ses dosyalarını içe aktarabilirsiniz.

Animaker'ın hazır şablonları

Harika animasyonlar oluşturmak için tüm bu özellikler sayesinde Animaker, ders katılımı artırmanıza yardımcı olabilir . Animaker ile başlamak çok kolay, bu da onu kısa animasyonlu videolar oluşturmak için en sevdiğim araçlardan biri yapıyor .

Fiyat: Temel özellikler için – Ücretsiz ve profesyonel özellikler için – ayda 12 – 49 dolar

Biteable

Biteable, en basit animasyonlu video yaratıcısı olmakla övünüyor ve onu kullandıktan sonra da aynı şeyi hissettiriyor. Bu muhteşem araç , videonuzu sürükle ve bırak zaman çizelgesinde özelleştirmek için metin, fotoğraf, renk ve ses eklemenizi sağlar . Ayrıca çok sayıda stilde animasyon, canlı aksiyon ve fotoğraf gibi çok sayıda sahne sunar ve hatta hazır şablonlarını bile kullanabilirsiniz .

Biteable kullanarak videolar oluşturun
Biteable kullanarak videolar oluşturun.

Biteable , verilen video öğelerini kullanarak logonuzu canlandırma , sunum yapma veya harika bir slayt gösterisi yapma esnekliği sağlar . Görüntüleri klipleri yapabilir veya kendi çekimini yükleyip düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Video hazır olduğunda, YouTube, Facebook ve Twitter’da paylaşabilir veya web sitenize yerleştirebilirsiniz .

Biteable'ın ücretsiz video şablonları

Fiyat: Temel özellikler için – Ücretsiz ve profesyonel özellikler için – yıllık 99 $ | Daha fazla detay

Wideo

Wideo, sürükle ve bırak görsel öğeleriyle animasyonlu videolar oluşturmanıza olanak tanır . Onun sayesinde kolay özelleştirme seçenekleri , düzenleme logosu, metin, renk değişikliği ekleyebilir veya çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Birkaç dakika içinde animasyonlu bir video oluşturmaya yardımcı olan ücretsiz hazır şablonlarını seviyorum . Ayrıca videolara arka plan müziği ve geçiş efektleri de eklenebilir .

Wideo'nun sürükle ve bırak arayüzü

Bu araç, uzunluk sınırlaması olmadan videolar oluşturmayı ve videolara arka planlar dahil etmek için eksiksiz bir grafik kitaplığı sağlar. Onun sayesinde 50+ şaşırtıcı müzikleri yapabilirsiniz ihtiyaç video başına mükemmel ses ekle . Ayrıca videolarınızı depolamak ve yönetmek için bir bulut depolama alanı ve herhangi bir videoyu slayt gösterisi sunumu olarak göstermek için kullanışlı bir özellik sunar .

Wideo'nun video şablonları
Wideo’nun video şablonları

Deneyimlerime göre, Wideo pazarlamacılar , eğitmenler ve tasarımcılar için çok uygundur ve herkesin orijinal sanat eserlerini ve film müziklerini kullanarak bir dizi video oluşturmasına izin verir . 

Fiyat: Ayda 59 – 199 $

GoAnimate

GoAnimate, en iyi premium video yapımcılarından biridir . Videonuzda karakter eklemek, arka planı değiştirmek veya bir sahne başlatmak için güçlü sürükle ve bırak araçları sunar . Bir ses parçası seçtikten sonra kendi kendine çalışan otomatik dudak senkronizasyon özelliğini görünce şaşırdım .

GoAnimate'in sürükle ve bırak arayüzü
GoAnimate’in sürükle ve bırak arayüzü

Diğer bir eğlenceli özellik ise kendi animasyon karakterinizi yaratmanıza izin veren karakter yaratma aracıdır . Ayrıca markanızın logosunu ve bilgisayarınızdaki ses dosyaları, resimler ve videolar gibi ek kaynakları da kullanabilirsiniz . Kısacası bu aracı ve çeşitli özelliklerini kullanarak benzersiz tasarım ve içeriğe sahip sınırsız videolar oluşturabilirsiniz .

GoAnimate'in video şablonları
GoAnimate’in video şablonları

Şunları yapabilirsiniz; YouTube’da son videoları paylaşabilir ve diğer sosyal ağlara tam HD çözünürlükte veya GIF olarak yükleyebilir ve web sitenize  kolayca gömebilirsiniz.. GoAnimate ayrıca binlerce arka plan , sahne donanımı ve karakterle birlikte 100’den fazla premium parça ve video döngüsü oluşturabilirsiniz.

Fiyat: Ayda 39 $ – 159 $ | Daha fazla detay

Animatron

Animatron, hikayenizi yüzlerce animasyonlu karakter , sahne donanımı ve düzinelerce arka planla açıklamanızı sağlar. Amacı, hedef kitlenizin dikkatini çekmenize ve web sitenizin dönüşüm oranını artırmanıza yardımcı olmaktır . Videolarınıza daha fazla özelleştirme eklemek için görüntüleri, ses dosyalarını ve hatta yazı tiplerini içe aktarabilirsiniz. Hatta kendi grafiklerinizi oluşturabilir ve canlandırabilirsiniz .

Animatron kullanarak animasyonlu videolar oluşturun

Telif ücreti olmayan ses ve video klipleri , fotoğraflar, animasyonlu nesneler ve karakterlerden oluşan kitaplıkları sayesinde çok sayıda benzersiz video oluşturabilirsiniz . Bu çevrimiçi video yapımcıları, hazır piyasa içeriğini içe aktarmanıza ve bunları kendi videolarınıza dahil etmenize olanak tanır . Oluşturulan videolar GIF formatında, HTML5 ve diğer çeşitli video formatlarında dışa aktarılabilir .

Animatron tarafından yapılan video örnekleri
Animatron tarafından yapılan video örnekleri

Dahası, son video sitelerinize ve bloglarınıza da yerleştirilebilir ve ayrıca YouTube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kanallarında da paylaşılabilir. Bana sorarsanız, yeni başlayanlar da dahil olmak üzere ücretsiz başlamak isteyen herkes için güçlü bir araç olduğunu hissediyorum .

Fiyat: Temel özellikler için – Ücretsiz ve profesyonel özellikler için – ayda 30 – 60 dolar | Daha fazla detay

RawShorts

RawShorts, düzinelerce profesyonelce tasarlanmış şablonu kullanarak hızlı bir şekilde etkileşimli videolar oluşturabileceğiniz bir sürükle ve bırak beyaz tahta animasyon aracıdır . Diğer araçlarda olduğu gibi , videonun yeni ve heyecan verici görünmesi için metin, medya, ses ve efektler ekleyebilirsiniz . Bu çevrimiçi araç ayrıca binlerce grafik, karakter ve yerleşik çizelge sağlar .

Rawshorts'un medya kitaplığı
Rawshorts’un medya kitaplığı

Oluşturulan video YouTube’da tanıtılabilir veya Facebook ve diğerlerinde paylaşılabilir ve hatta MP4 formatında indirilebilir. RawShorts’un özellikle pazarlamacılar, eğitmenler ve eğitimciler için karmaşık fikirleri kolay videolar biçiminde sergilemelerine yardımcı olduğunu düşünüyorum . Dahası, herhangi bir animasyon becerisi gerektirmez, bu nedenle herkes için son derece kullanılabilir hale gelir.

RawShorts'un yerleşik grafikleri
RawShorts’un yerleşik grafikleri

Fiyat: Temel özellikler için – Ücretsiz ve profesyonel özellikler için – ihracat başına 8 – 20 $ | Daha fazla detay

Mysimpleshow

Mysimpleshow, açıklayıcılar oluşturmak için bir dizi hikaye şablonu ve binlerce basit gösteri çizimi sağlar. Araç, videonuz için mükemmel bir senaryo yazmak için ipuçları sunar ve açıklayıcı motorunu kullanarak otomatik olarak film şeridini oluşturur . Sonunda videonun hızını yapılandırabilir ve ardından son videoyu YouTube’da yayınlayabilirsiniz.

mysimpleshow'un video oluşturma süreci
Mysimpleshow’un video oluşturma süreci

Hatta özel logo ve resimler yüklemeyi ve kendiniz metin eklemeyi destekler. Dahası, kendi sesinizi de kaydedebilirsiniz ve araç bunu hikayenizle otomatik olarak senkronize eder . Neyse ki, son videoyu MP4 formatında da indirebilirsiniz . Ancak ücretsiz planında renk eklemeyi kısıtladığı için, ücretsiz bir araç arıyorsanız bunu önermem.

Myimpleshow kullanarak açıklayıcıları kolayca oluşturun

Fiyat: Temel özellikler için – Ücretsiz ve profesyonel özellikler için – ayda 5,99 – 499 dolar | Daha fazla detay

VideoScribe

VideoScribe , kolay adımlarla etkili beyaz tahta videoları oluşturmanıza olanak tanır . Yalnızca medya eklemeniz, animasyon seçeneklerini ayarlamanız, seslendirme kaydetmeniz veya bir film müziği seçmeniz ve özelleştirme seçeneklerini yapılandırarak videoyu sonlandırmanız gerekir . Ek olarak, çevrimiçi araç ses klipleri, resimler vb. dahil olmak üzere devasa bir ücretsiz medya içeriği veritabanı sunar .

VideoScribe'ın açıklayıcılar oluşturmak için arayüzü
VideoScribe’ın açıklayıcılar oluşturmak için arayüzü

Ayrıca videonun boyutunu veya çözünürlüğünü seçebilir ve aracın logosunu yani filigranı videolardan kaldırabilirsiniz. Videolar HD kalitesinde oluşturulur ve yukarıdaki video yaratıcılarının aksine MOV, WMV ve AVI formatlarında indirilebilir . Ayrıca, son video kendi bulutuna kaydedilebilir veya Facebook ve YouTube dahil sosyal ağlarda paylaşılabilir .

Fiyatı: Ayda 19 $ | Daha fazla detay

Moovly Stüdyo

Moovly Studio, videolarınızı oluşturmak için çok sayıda önceden oluşturulmuş, önceden canlandırılmış ve düzenlenebilir medya nesneleri sunan gelişmiş bir video yapımcısı ve düzenleyicidir . Onun güçlü editör tüm tarayıcıları destekler ve size 500k + telif ücretsiz medya nesnelere erişim sağlar. Deneyimlerime göre, açıklayıcı videolar oluşturmak için en güçlü sürükle ve bırak video aracıdır .

Moovly'nin video editörü

Moovly geliştirilmiş bir arayüzle geliyor ve iki haftada bir yeni özellikler getireceğini iddia ediyor. Sınırsız uzunlukta videolar oluşturabilir ve bu videoları HD kalitesinde indirebilirsiniz. Bunları kendi galerisinde yayınlamanıza ve sitenize veya sosyal medyaya yerleştirmenize veya paylaşmanıza olanak tanır . Ayrıca, filigranı kaldırabilir ve ayrıca özel medyayı içe aktarabilirsiniz.

Moovly ücretsiz medya nesneleri sunar

Fiyat: Aylık 5 $

Daha fazla video oluşturma aracı

İşte kontrol etmek isteyebileceğiniz birkaç araç daha:

Özet

Video oluşturma araçları , video oluşturma pazarında devrim yarattı . Ek olarak, açıklayıcı veya eğitim videoları fikirlerinizi, stratejilerinizi veya karmaşık konuları her zamankinden daha kolay bir şekilde sunmanıza yardımcı olur. İşte bu nedenle, bu araçlar şirketlerin daha fazla potansiyel müşteri getirmesine yardımcı oldu ve öğrencilerin daha iyi öğrenmelerini sağladı.

Ve bana sorarsanız, Powtoon videoları kolay ve hızlı bir şekilde oluşturmak için en sevdiğim araçtır. Arayüzü süper kullanıcı dostu, videolar yapmama ve bunlara eğlence eklememe yardımcı oluyor. Başkaları da iyi olsa da, sizin için en iyi aracı seçmeden önce bunları denemelisiniz .

Aşağıdaki yorumlar aracılığıyla hangi video oluşturucuyu seçtiğinizi söyleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz