Bu hızlı egzersiz, ne kadar şanslı olduğunuzu ortaya çıkaracak.

Başlıyoruzzz..

Her gün yaşam alanından geçiyorsunuz.

Çoğu gün, hayat oldukça düz hissettiriyor.

Her gün belirli bir saatte kalkarsınız, gitmek için özel bir yeriniz vardır, tanıdık yüzler görürsünüz ve oynamanız için beklenen bir rolünüz vardır. Bir rutinin yapısından daha etkili bir şey yoktur, ancak ona bağlı kalmanız, günlük olarak çok fazla bir şey olmadığı hissini yaratır.

Ama gerçek, elbette, bundan çok uzak.

Düz bir yüzeyde yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz, ancak her gün zemin, deneyim katmanları tarafından şekilleniyor ve inşa ediliyor.

Bu deneyimlerin bazıları çok önemli. Belki evlendin,belki çocuğun oldu, yeni bir iş buldun ya da yeni bir şehre taşındın.

Ancak arazi genellikle bunu hızla değiştirmez. Zaman tarafından yavaşça şekillendirilir ve bu çabaya değişim rüzgarları tarafından yardım edilir.

Hayatınızı oluşturan unsurlar oldukça tutarlıdır: Aileniz, arkadaşlarınız, işiniz ve değerleriniz kim olduğunuzun merkezindedir. Ancak deneyim katmanları, zamana göre bu temel öğeleri şekillendirerek yere sürekli doku katar.

Gündelik deneyimin bu önemli eki, gerçekleşip gerçekleşmediğinin farkına varsanız da, hayatınızın önemli ölçüde gelişmesine izin verir.

Bugün düne benziyor olabilir…

Ama yeterince uzaklaşmadın ve şimdiki hayatının on yılının sonundaki hayatına benzemediğini göreceksiniz.

Günlük rutinin içinde, ne kadar seyahat ettiğinizi ve hayatınızdaki herkesin bu yolculuğu sizin için nasıl desteklediğini unutmak kolaydır. Mevcut anın aşinalığı, gerçekte, hayatınız daha önce ulaşılamayan yüksekliklere inşa edildiğinde ve şekillendirildiğinde her şeyin her zaman bu şekilde olduğu yanılsamasını yaratır.

Şükran, nefes kesen manzarayı duraklatmak ve takdir etmek için bir dakikanızı ayırdığınız zamandır.

Sizi bu yere getiren deneyimlerin çoğu uzun zamandır unutuldu, ancak onları sağlayan insanlar kalbinize yakın kaldı.

Şükran şu anda üzerinde bulunduğunuz araziyi inşa eden bu insanları stokluyor ve sizi bu güzel yere götürdükleri için minnettar oluyor. Ve bugün bunlara erişebilecek kadar şanslıysanız, manzarayı takdir etmek için onları yanınızda getirebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir;   Öğrenci Motivasyonunu Artırmak İçin 21 Basit Fikir

Bu tür bir minnettarlık harika, ama ne yazık ki, hepsi çok kolay unutuluyor.

Günlük bir temel için minnettar olmak zordur, özellikle de her şey bir rutine sarılmışsa.

Yaşam bizi içeriğine aşina ve biz de bir şeyi kabul etmek için çabuk davranıyoruz. Şaşırtıcı eşiniz her gün gördüğünüz bir kişi haline gelir, çocuklarınız hayatta tutulması gereken insanları bağırır ve tatmin edici işiniz sadece yapılması gereken şeylerin bir kontrol listesi haline gelir.

Günlük bir temel için minnettar olmak zordur, özellikle de her şey bir rutine sarılmışsa. Yüzlerce kez gördüğünüz bir görüşü takdir etmek yerine, şükranları ifade etmenin daha etkili bir yolu: Bir an için hiç görüşün olmadığını hayal et.

Sahip olduğunuz her şeyin altından açıklanamaz bir şekilde soyulduğunu hayal edin. Aileniz, arkadaşlarınız, sağlığınız, her şey.

Sevdiğiniz herkes aniden size ait anılarını yitirirse, onları kim olduğunuza ikna etmek için ne kadar sıkı çalışırsınız? Bu ilişkileri bugünkü yerlerine yeniden inşa etmek için ömür boyu yeterli olur mu?

Eğer ağır hastalandığınız takdirde, şu anda sahip olduğunuz sağlıktan daha cazip bir şey olabilir mi? İlgi alanlarınız ve hobileriniz için dünyada gerçek bir özen göstermeden harcadığınız anlardan ne kadar zevk alırsınız?

Bu, dağınızın ne kadar yüksek olduğunu ve sahip olduğunuz her şeye sahip olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu fark etmenizi sağlayacaktır. Sadece bugün sizi bekleyen güne sahip olmak için her şeyi verirdiniz ve elinizde olabildiğince can sıkıcı olmak için elinizden gelen her şeyi yapardınız.

Ama iyi haber, bu dağ sizin gerçekliğiniz.

Şimdi onun üstünde duruyorsunuz ve sevdiğiniz tüm insanlara ve size neşe veren tüm deneyimlere erişebiliyorsunuz. Size yaşamak için bir hayat verildi.

Günlük bazda, bu gerçeği gözden kaçırmak kolaydır. Ne zaman biraz karamsar veya hoşnutsuz hissettiğinizde, her şeyi kaybetmenin nasıl bir şey olduğunu hayal edin, sonra kendinizi şimdiki durumunuza geri döndürün, hayatınızdaki güzel dağın tepesine geri dönün.

Dikkatinizi Çekebilir;   Güç Standartları: Temel Noktaya Odaklanmak

Ne kadar şanslı olduğunuzu hemen anlayacaksınız.

. . .

Orjinal İçerik : https://humanparts.medium.com/how-to-be-thankful-for-your-life-with-one-simple-reset-d2da8efee04f

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz