Bubbl.us, proje planlama, işbirliği ve beyin fırtınası amaçları için harika olan tarayıcı tabanlı bir zihin haritalama aracıdır. Kullanıcılara web tarayıcıları aracılığıyla serbest biçimli beyin fırtınası yetenekleri sağlamak için akıllıca Macromedia Flash kullanır ve bir istemci yazılımı yükleme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, daha az maliyet ve daha fazla işin başarılması anlamına gelir.

Bubbl.us ile kullanıcılar renkli ve ilgi çekici zihin haritaları oluşturabilir ve ardından bunları bir Görüntü veya HTML olarak kaydedebilir. Yapmaları gereken tek şey, sayfayı işaretlemek ve daha fazla zihin haritalama görevi için daha sonra geri gelmektir. Ana ekranlarına veya mobil cihazlarına da ekleyebilirler.

Bubbl.us Avantajlarına Genel Bakış

Bubbl.us, kullanımı kolay ve kısmen ücretsiz bir zihin haritalama aracıdır. Herhangi bir zihin haritalama platformunda olduğu gibi fikirlerinizi yazabilir, derslerinizi özetleyebilir, konuları organize edip yönetebilir veya işbirliği, tartışma, ortak geliştirme ve daha fazlası için öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.

Bubbl.us’u birçok kullanıcı için özellikle de işi bitiren basit bir platform arayanlar için tercih edilen zihin haritalama çözümü yapan şey, bilgisayarlarınıza veya mobil cihazlarınıza herhangi bir şey yüklemenize gerek olmamasıdır. Bir dizi premium özellik ile birlikte gelmeyebilir, ancak Bubbl.us, ilgi çekici zihin haritaları oluşturmanız ve paylaşmanız için gereken temel yeteneklerle yüklüdür.

Bubbl.us, web tarayıcınız aracılığıyla etkinleştirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz çevrimiçi bir araçtır. Üzerinde çalışmak istediğiniz bir fikriniz olduğunda veya düşüncelerinizi öğrecilerinizle paylaşmak istediğinizde, tek yapmanız gereken masaüstünüzden veya akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden bir tarayıcı açmak, bubbl.us’a erişmek ve işinizi yapmaktır. . Tüm zihin haritalarınız yer imlerine eklenebilir veya Görüntü veya HTML’ye kaydedilebilir, bu da sizin ve öğrencileriniz için bir sorun oluşturmaz ve depolama yapar.

Bubbl.us Kullanımı

Bubbl.Us ile başlamak için üç basit adım vardır:

1.     https://bubbl.us adresine gidin.
2.     E-posta adresinizle “ücretsiz” bir hesap oluşturun. (hizmet şartlarını okuduğunuzdan emin olun) 
3.     Artık Bubbl’de oturum açmak için kullanıcı adınızı / şifrenizi kullanabilirsiniz.

Bubbl.Us, kullanıcıların satırlarla birbirine bağlanmış metin içeren “baloncuklardan” oluşur. Kullanıcılar kolayca yeni baloncuklar oluşturabilir ve bunlara metin ekleyebilir, renklerini ve boyutlarını değiştirebilir. Baloncuklar arasındaki bağlantılar, yeni bir balon oluşturulduğunda otomatik olarak eklenir. İsterseniz de baloncuklar arasındaki bağlantıyı kendinizde değiştirebilirsiniz. Kullanıcı, diğer kullanıcıları Bubbl.U’lara katılmaya davet ederek kendi zihin haritaları üzerinde işbirliği yapabilir. Zihin haritaları, arkadaşlarınıza e-postayla gönderilerek, bir resim olarak kaydedilerek, bir web sitesine yerleştirilerek veya yalnızca zihin haritasını yazdırarak kolayca paylaşılabilir.

Kullanım Alanları

Bubbl.Us için sınıfta ve kütüphanede birçok kullanım vardır: Öğrenciler ve öğretmenler zihin haritaları aşağıdakiler için kullanabilir:

 1. Beyin fırtınası
 2. Bir proje veya sunum için planlama
 3. Hedef belirleme
 4. Not alma (dersler sırasında)
 5. Yaratıcı Yazarlık
 6. Aile öyküsü / Aile ağaçları
 7. Neden ve Sonuç diyagramları (örneğin yaşam döngüsü)
 8. Araştırma
 9. Özet sayfaları (örn. Kitap İncelemesi)
 10. Karar yapısı
 11. Grafik inceleme
 12. Hikaye çizgileri
 13. Anahtar kavramları tanımlama
 14. Zaman çizelgeleri / yaşam hatları
 15. Özet Çalışma Kılavuzu
 16. Ön ve son değerlendirmeler
 17. Dosyaları / Temaları / Kitapları / Türleri Düzenleme
 18. Notları gözden geçirme (görsel bir şekilde gösterme)

Bubbl.us Fiyatlandırma Planları:

Bedava

 • 3 adede kadar zihin haritası
 • Resme veya HTML’ye kaydedin
 • Zihin haritalarını paylaşın

Premium – 6 $ / ay veya 59 $ / yıl

 • Sınırsız zihin haritaları
 • Resme veya HTML’ye kaydedin
 • Zihin haritalarını paylaşın
 • Dosya ve resim ekleyin
 • Gerçek zamanlı işbirliği
 • Revizyon Geçmişi
 • Herkesin bağlantıyla düzenlemesine izin ver
 • Bubbl.us markası yok
 • Öncelikli destek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz