Classroomscreen, dersinizin talimatlarını net ve görsel bir şekilde görüntülemenizi sağlayan çevrimiçi bir araçtır. Sınıf etkinliklerinizi desteklemek ve öğrencilerin çalışmaya başlamasına yardımcı olmak için 12’den fazla widget arasından seçim yapabilirsiniz.

Classsroomscreen

Classroomscreen.com Nasıl Çalışır ?

Web tarayıcınızı başlatın ve classroomscreen.com adresini ziyaret edin . Bunu sınıfınızdaki bir ekrana yansıtın. Tarayıcınız etkileşimli bir tahtaya dönüşür ve sizin ve öğrencilerinizin seveceği çeşitli araçları görüntüleme yeteneğine sahiptir.

Öğrencilerinize hoş geldiniz Ders başlamadan on dakika önce bir hoş geldiniz notu ve geri sayım sayacı ile Sınıf ekranını açın. Öğrencilerinizin kendilerini rahat hissetmesi için karşılama notunu animasyonlu bir gif arka planıyla birleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Dersinizin talimatlarını paylaşın; Dersinizin planını veya konunuzu bir metin kutusunda hazırlayın. Derslerde günün planlamasını söylemek önemlidir, böylece öğrenciler ne bekleyebileceklerini ve onlardan ne beklendiğini bilirler.

Classroomscreen Araç Çubuğu

ClassroomScreen, aşağıdakiler dahil bazı harika özellikler içerir:

 • Dil  – Çeşitli diller arasından seçim yapın.
 • Arka plan  – Sitedeki inanılmaz resimlerden birini kullanabilir veya kendi resimlerinizi yükleyebilirsiniz. 
 • Rastgele Ad  – Hızlı bir rastgele ad seçici oluşturmak için öğrenci adlarını girin veya bir .txt dosyası yükleyin. Bunu E-okul üzerinden çekebilirsiniz. 
 • Ses Seviyesi  – Sesin çok gürültülü olup olmadığını sınıfa bildirin. Görsel olarak da sınıfa sunabilirsiniz.
 • QR Kodu  – Bir QR koduyla bir url paylaşın.
 • Çizim Aracı ve Görüntü Yükleme  – Dijital bir beyaz tahta. Ayrıca bir görüntü yükleyebilir ve ona açıklama ekleyebilirsiniz. 
 • Çizim Penceresi – Bir çizim kutusu açın. 
 • Metin  – Temel kelime işleme araçlarıyla ekranınıza bir metin kutusu ekleyin.
 • Çalışma Sembolleri  – Öğrencilere nasıl işbirliği yapmaları gerektiğini hatırlatan semboller: Sessizlik, Fısıltı, Komşuya Sor veya Birlikte Çalış.
 • Trafik Işığı  – Kırmızı, Sarı veya Yeşil.
 • Zamanlayıcı  – Geri sayım sayacı ve kronometre.
 • Saat ve Takvim  – Tarihi de gösteren bir saat.
 • Anketten Çık  – Ders sonu değerlendirme anketi. Yeni bir sekmede açılır. İstediğiniz bir durumu değerlendirmeye alabilirsiniz.

Classroomscreen Öne Çıkaran Nedir?

Bu aracı paylaştığım birçok öğretmen, QR kod oluşturucunun en sevdikleri araç olduğunu zaten söyledi. QR kodu simgesini tıklamanız, öğrencilerinizin ziyaret etmesini istediğiniz bir web sitesinin URL’sini girmeniz yeterlidir ve araç, öğrencilerin bir el cihazıyla taraması için anında bir QR kodu oluşturur.

ClassroomScreen Qr Kod

Öğrencilere yapılacak etkinlikle ilgili görsel ekleyebilirsiniz.

ClassroomScreen Görselle Anlatım

Trafik Işığının da güzel bir bileşen olduğunu düşünüyorum! Öğrencilere kırmızı ışık açıkken soru sorulmayacağını, ayağa kalmayacaklarını söyleyebilir veya çevrimiçi ortamda kırmızı ışıkta, öğrencilerin mikrofonlarını kapatmaları gerektiği ve yeşil ışıkla tekrar açabilecekleri söyleyebilirsiniz.

Ayrıca dijital bir çıkış anketi yapabilirsiniz. En üste bir soru yazın ve öğrencilerin panonuzun veya bilgisayarınızın yanına gelmesini sağlayın ve soru hakkındaki duygularını temsil eden gülen yüze dokunun / tıklayın.

ClassroomScreen Anket

Gerçekten, bu web aracının TÜM muhteşem işlevlerine göz atmanız gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz