35 İngiltere üniversitesi, 1 Ekim’de başlatılan British Council’ın yıllık Study UK kampanyasına kaydolarak sanal kapılarını açtı.

Open University’nin sosyal öğrenme platformuna ev sahipliği yapan FutureLearn, ‘ İngiltere’de Eğitim: Bir Birleşik Krallık üniversitesiyle çevrimiçi öğrenin ‘, dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin katılımcı kurumlardan 325 adete kadar çevrimiçi açık çevrimiçi derse kaydolmalarını sağlar.

Study UK kampanyasının direktörü Fiona Samson, “FutureLearn platformunda bu kadar çok sayıda kursu bir araya getirmek ve onları dünyanın her yerindeki öğrencilerin parmaklarının ucuna yerleştirmek, İngiltere yüksek öğrenim sisteminin genişliğini ve açıklığını göstermektedir” dedi. “Tüm öğrencileri bu harika fırsattan tam olarak yararlanmaları ve Birleşik Krallık’ın neler sunabileceğini görmeleri için şiddetle teşvik ediyorum.”

Öğrenciler, robotik, sürdürülebilirlik, insan anatomisi, video oyunu tasarımı ve daha pek çok alanda, istedikleri kadar ders alabilirler.


OECD üyesi olmayan 143  ülkeye dayanacak olan katılımcılar  da ücretsiz bir yükseltmeden faydalanmak üzere, ek bir ücret ödemeden erişim, testler ve değerlendirmeler yapmaya davet ediliyorlar. Her öğrenci için bire bir puan alan 31 Ocak’a kadar toplam 50.000 ücretsiz yükseltme mevcut olacak.

Study UK, 2017 yılında 130 ülkeden 300.000 öğrenci, ilk “Bir Birleşik Krallık üniversitesiyle çevrimiçi öğrenin” kampanyasından ücretsiz sertifikalar kazanmıştı.

Dikkatinizi Çekebilir;   2019'un En Dikkat Çekici Bilimsel Buluşları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz