Edtechx Holding, Çin Meten Education İle 535 Milyon ABD Doları Tutarında Eğitim Anlaşması Yaptı.

36

EdtechX Holdings, eğitimde endüstri lideri olmak için bir platform oluşturmayı planlıyor

Şirket, Meten Education’ın dijital platformu Likeshuo ile kesin anlaşma imzaladı.

Dünyanın ilk eğitim ve öğretim teknolojisi olan  EdtechX Holdings , Meten Education’ın (Çin) dijital platformu Likeshuo ile bir anlaşma yaptığını açıkladı  .

Shenzhen merkezli Likeshuo, 5-17 yaş arası çocuklara Çince öğretiyor. Platform, anadili İngilizce olan öğretmenlerin ise  haftada 20 saat eğitim almasını gerektiriyor.

Şirketler, Çin’de 600’den fazla ilçede planlanan pazarda, dijital teslimat ve stratejik perakende varlığını birleştiren Meten’in mevcut çok kanallı dağıtım platformunun piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere iddialı büyüme planlarını finanse etmek için  ayrıca 100 milyon dolar ayrıldığını açıkladı.

Morgan Stanley tarafından yapılan araştırmaya göre, Çin’deki hızlı kentleşme hızı, eğitim, mesleki eğitim ve eğitim teknolojisi  hizmetleri talebini artırdı . 2030’a gelindiğinde, çevrimiçi eğitim Çin’deki eğitimin% 30‘undan fazlası tarafından kullanılabilir olacaktır.

EdtechX kurucuları Benjamin Vedrenne-Cloquet ve Charles McIntyre’nin yaptığı ortak açıklamada “Büyüyen Çin, orta sınıfının kendi kariyerleri ve çocuklarının akademik başarısı için beklentileri, Çin’deki eğitim ve yaşam boyu öğrenme pazarları için büyük tüketici harcamaları ve yatırım fırsatlarını açığa çıkarıyor” dedi.

“Çin’de eğitim nihai tüketici malı haline geldi. Özel ders talebi, İngilizce dil eğitimi, işe yönelik beceri, çift haneli oranla artmaktadır. Meten EdtechX, ELT (İngiliz Dili Eğitimi) segmentinde pazar lideri konumuyla ve stratejik perakende varlığını, teknolojisini ve dijital teslimatını birleştiren karlı bir çok kanallı iş modeliyle faaliyet gösterecek. ”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir;   Evde Eğitim İçin 10 İpucu