Flipsnack – E-dergi Oluşturma Aracı

Reklam

Flipsnack Nedir ?

Flipsnack, birçok farklı türde yayın oluşturmanıza ve yüklemenize olanak tanıyan bulut tabanlı bir yayınlama aracıdır.

Kapsamlı düzenleme aracını kullanarak kendi kataloglarınızı, dergilerinizi, broşürlerinizi, el ilanlarınızı, raporlarınızı ve kataloglarınızı oluşturabilir veya PDF dönüştürücüyü kullanarak kendi PDF dosyanızı yükleyebilirsiniz. Çalışmanızı PDF, PNG, JPEG, Video, GIF ve hatta HTML5 flipbook olarak indirebilirsiniz. Doğrudan flipbook’unuza bağlantılar, videolar ve alışveriş düğmeleri gibi etkileşimli öğeler ekleyerek ve bunu herkese açık veya özel olarak yayınlayarak hedef kitlenizle unutulmaz bir şekilde etkileşim kurun.

1. İçerik Yükleyin: Bir veya daha fazla PDF dosyası veya resmi (JPG dosyası) doğrudan web’den veya bilgisayarınızdan ekleyebilirsiniz
2. Markalayın: Bir başlık oluşturun, bir açıklama ekleyin ve içeriğiniz için kategorileri seçin.
3. Kapak kitabını özelleştirin : Özelleştirme için kapak türünü (Klasik kapak, Ciltli kapak, Bobin çevirme veya Etkileşimli kapak), renk düzenini, bağlantıları vurgulamayı ve kitabın boyutunu seçebilirsiniz.
4. Yayınlayın: Sadece bir düğmeye basın ve PDF’leriniz şık, etkileşimli bir kapaklı kitap haline gelsin.
5. Paylaş: Yayınlandıktan sonra, içeriğinizi çeşitli kanallar aracılığıyla paylaşarak herkese açık hale getirebilirsiniz.Web sitelerinde barındırabilir, kendi sitenize / blogunuza yerleştirebilir (örneğin bir WordPress eklentisi kullanarak) veya bir filigranla ücretsiz olarak sosyal ağlarda (Facebook, Twitter vb. Dahil) paylaşabilirsiniz.Ücretli üyelikle, flipbook’lar hem HTML web sayfası için SWF dosyaları hem de tam Flash web siteleri için Flash bileşenleri olarak indirilebilir.Ek olarak, filigran olmadan gömülebilirler ve bu sitede daha birçok seçenek ve özelliğin tadını çıkarabilirsiniz.

FlipSnack EDU

FlipSnack, öğretmenler için özel bir dizi özelliğe sahiptir. FlipSnack Edu ile öğretmenler tüm öğrencileri için hesap oluşturabilir, böylece çocuklar kendi ücretsiz yayınlarını oluşturabilir. Okuma ve yazma dersleri için harika. Çocuklar çizimlerini ve hikayelerini gerçekçi bir dijital kitapta görmeyi severler ve kreasyonlarını ebeveynleriyle paylaşabilirler.

Flipbook’lar aynı zamanda eğitimcilerden ebeveynlere bildirimleri, haber bültenlerini ve güncellemeleri tamamlayabilir veya değiştirebilir. Fırın satışına katılmakla ilgili bir broşürü tüm PTA ile paylaşmanın birçok yolu olduğunu hayal edin. Öğretmenler kendi aboneliklerini alabilir veya tüm okul, her öğretmenin kendi hesabına sahip olabilmesi için her öğrencinin kreasyonlarını yayınlayabilmesi için sayısız öğrenci hesabına sahip olması için katkıda bulunabilir.

Bu plan nasıl etkinleştirilir?

Normalde, bu bir premium plandır ve erişmek için aboneliği satın almanız gerekir. Ancak Koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerin okul ve üniversite olarak evden öğrenmeye devam etmesini istiyoruz. Bu nedenle Classroom planımız geçici olarak ücretsiz hale geliyor! Öğretmenseniz ve sınıfınızda Flipsnack kullanmak istiyorsanız, lütfen sayfamızdan bir istekte bulunun .

Bir öğretmen hesabı nasıl oluşturulur?

Bu çok kolay, tıpkı başka bir hesap oluşturmak gibi:

  1. Https://www.flipsnack.com/accounts/sign-up.html adresine gidin
  2. Kişisel bilgilerinizi doldurun
  3. Rolünüz olarak Öğretmen veya Kütüphaneciyi seçin
  4. Ardından Hesap oluştur’a tıklayın

Öğretmeninizin hesabını oluşturduğunuzda, bu hesap için de bir çalışma alanı oluşturulacağını unutmayın. Çalışma alanı , bir veya daha fazla öğrencinizin belirli bir proje üzerinde çalışabileceği özel bir alandır. Birden fazla sınıfınız varsa, işleri düzenli tutmak için farklı çalışma alanlarına sahip olmanızı öneririz. Her çalışma alanının kendi aboneliği vardır. Daha fazla çalışma alanına ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin. 

Ekip üyeleri nasıl eklenir

My flipbooks , sayfanın sol alt köşesinde hesabınızın profil fotoğrafının üzerine tıklayın ve Ayarlar‘a gelin.

Şimdi Takım Arkadaşları sekmesini ve ardından Kullanıcı ekle’yi seçin .

Ardından, ekibinizde olmasını istediğiniz kişinin e-posta adresini yazın, ona bir rol atayın (Öğretmen ve Öğrenci arasında seçim yapabilirsiniz) ve ardından Davet gönder’i tıklayın .

Ekibinize atayabileceğiniz roller şunlardır:

  • Öğretmen – Bu rol, hesabı oluşturan kişiye otomatik olarak atanır. Ancak isterseniz bunu ekibinizin başka bir üyesine de atayabilirsiniz. Ekibinizde sizden başka öğretmenler olabilir. Bu rol, hesap üzerinde tam kontrole sahiptir. Ekibe yalnızca öğretmenler başka üyeler ekleyebilir veya çıkarabilir.
  • Öğrenci – Bu rolün sınırlı erişimi vardır. Öğrenciler, yalnızca kendi flipbook’larında tam düzenleme izinlerine sahiptir. Ayarlar , Çalışma Alanları , Faturalama , Takım Arkadaşlarına erişemezler . Bu, üye ekleyemeyecekleri veya çıkaramayacakları anlamına gelir.

İlgili İçerikler

Takip İçin

355BeğenenlerBeğen
333TakipçilerTakip Et
222TakipçilerTakip Et
211AboneAbone Ol

Son Gönderiler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz