iknowit.com , ilköğretim öğrencileri için tasarlanmış bir matematik uygulama sitesi. Site, 300 ders konusu genelinde 25.000’den fazla müfredat destekli matematik uygulama sorusuna sahiptir ve ilkokul öğrencilerinin ilgisini çekmek için tasarlanmıştır.  


Sahip oldukları kaynakları ve etkinlikleri keşfetmeye başlamak için ücretsiz bir öğretmen hesabına kaydolabilirsiniz. Öğretmenler, öğrencilere atamadan önce tüm dersleri görebilir ve önizleyebilir. Bu aynı zamanda bir tepegöz veya SMARTboard aracılığıyla etkinlikleri paylaşabileceğiniz anlamına da gelir.

Dersler sınıf seviyesine ve ardından konuya göre ayrıştırılır. Soru türlerinin neye benzediğine dair bir örnek almak için bir dersin üzerine gelebilirsiniz.

Uygulama Örnekleri Otomatik Çeviriyi açmayı unutmayın türkçe dil desteği yok.

Her ders 100’den fazla özel oluşturulmuş sorudan oluşan bir veritabanı içerir. Başka bir deyişle, bu sorular rastgele oluşturulmamaktadır, ancak iknowit’in öğretmen ekipleri tarafından öğretilen beceriyi özel olarak ele almak için oluşturulmuştur. Bu çok çeşitli sorular aynı zamanda öğrencilerin bir konuyu uzun süre tekrarlanan bir soru görmeden pratik yapabilecekleri anlamına gelir.

Öğretmenler gibi bir ders bulduktan sonra, onlar derse yanındaki onay işaretini tıklayarak öğrencilerine dışarı atayabilirsiniz.

Dersleri verirken birçok farklılaşma olasılığı da var ki bunu görmek harika. Öğretmenler, bireysel öğrencilere, öğrenci gruplarına veya tüm sınıfa ders atayabilir. Ayrıca, öğrenciler bir ders üzerinde çalışırken, sadece “A”, “B” veya “C” seviyesinde olduklarını görürler ve sınıf seviyesini görmezler. Bu, sınıf seviyesinin üstünde veya altında olan öğrencilerin yine de sınıflarındaki diğer öğrencilerle aynı arayüzü görecekleri anlamına gelir, bu da öğretmenlerin öğrencilerin bulundukları seviyeyle ilgili kendilerini bilinçli hissetmeleri konusunda daha az endişelenebilecekleri anlamına gelir.

Öğrenciler bir ders üzerinde çalışırken, herhangi bir soru yüksek sesle okunabilir. Öğrenciler ilerlemelerini sağ üstte görecekler ve sol altta bir ipucu almak için tıklayacaklar. 

Örnek Uygulama

En sevdiğim özelliklerden biri, bir öğrencinin bir soruyu yanlış anlaması durumunda, belirli bir sorunun nasıl çözüleceğine dair özel geri bildirim ve talimatlar almasıdır. Bu geri bildirim ağırlıklı olarak görsel olacak ve uygun okuma seviyesinde yazılacak şekilde tasarlanmıştır.  

Gördüğüm pek çok matematik uygulaması geri bildirim sağlamada eksik kalırken iknowit ekibinin öğrenme sürecinin bu kısmına özellikle zaman ayırdığını görmek harika.

Örnek Bir Geri Bildirim

Öğrenciler doğru cevabı aldıklarında, sağ alttaki karakterden eğlenceli bir animasyonla ödüllendiriliyorlar. İsterlerse bu karakterin yanındaki simgeye basıp değiştirebilir, daha “yetişkinlere uygun” emoji seçeneğini tercih edebilirler veya bu seçeneği tamamen kaldırabilirler.

Öğrenciler ayrıca kendi genel ilerlemelerini de görebilirler, böylece tamamladıkları dersleri nasıl yaptıklarını bilebilirler. Önceki tüm sorulara geri dönüp bakmayı seçebilirler ya da yalnızca bunları gözden geçirmek istemeleri durumunda yanlış aldıkları sorulara bakabilirler.

Öğrenci kişisel takip

Genel olarak, iknowit mükemmel bir kaynaktır. Açıkça ilkokul öğrencileri düşünülerek tasarlandı, ancak bunun ötesinde, öğretmenlerin alması ve kullanmaya başlaması inanılmaz derecede kolay. Ders atamasından öğrenci ilerlemesini görmeye kadar iknowit arayüzüyle ilgili her şey sezgisel ve kullanımı kolaydır.

Ayrıca, öğrenciler siteyi bir ipad üzerinden kullanıyorsa, öğrencilerin not almak veya problemler üzerinde çalışmak için kullanabilecekleri yerleşik bir karalama defteri seçeneği vardır.

Mevcut müfredatlarını kolayca tamamlamak ve öğrencileri için çok çeşitli ilgi çekici uygulama problemleri sağlamak için kullanılabilecek bir sınıf kaynağı arayan ilkokul matematik öğretmenleri için iknowit.com’u kesinlikle öneririm.Özellikle uygulama önümüzdeki okul yılının başlangıcına kadar ücretsiz olduğu için, şimdi onu sınıfta test etmek ve öğrencileriniz için uygun olup olmadığını görmek için mükemmel bir zaman!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz