İngiliz işletme liderlerinin üçte ikisi çocuklara teknoloji öğretmenin matematikten daha önemli olduğunu söylüyor

Cevaplayanların yarısından fazlası okullarda yeterli teknoloji uzmanlığı öğretilmediğini söylüyor.

58

Okullarda teknoloji öğretiminin önemi, ankete katılan endüstri uzmanlarının üçte ikisinden (% 68) daha fazlasına göre matematik ve fen bilimlerini bile geride bırakıyor.

Orantılı olarak,% 80’i teknik uzmanlık uzmanlığına sahip olmanın, iş ilanları için adayları seçmede ve aşağıdakileri içeren çeşitli nedenlerden dolayı “önemli bir faktör” olduğunu söyledi: şirketin geleceği düzeltmek, başkalarını eğitmek ve işletme liderlerine kendilerine öğrenme fırsatı vermek.

Araştırma,  İngiltere’de yaklaşık 500 BT karar liderinin araştırmasına dayanan, teknik işe alım web sitesi CWJobs tarafından hazırlanan bir rapor olan “ Kodtan Fazla” bölümünde ayrıntılı olarak açıklanmaktadır .

Diğer önemli bulgular:

  • % 71 adayları kariyerlerini geliştirmek için teknik uzmanlıklarını öğrenmeye çağırdı
  • % 53, okul çocuklarına yeterli teknoloji uzmanlığı öğretmediğini belirtti
  • % 73’ü çocukların ilkokulda teknik becerilerle tanıştırılması gerektiğini düşünüyor
  • % 86’sı, teknoloji becerileri açığını kapatmaya yardımcı olmak amacıyla işlerini bir okul veya kolej ile ortak yapmayı düşünüyor

Ayrıca katılımcılar; artan eğitim programları (52%), teknoloji endüstrisinde daha fazla devlet yatırımı (50%) ve çıraklık eğitimlerinde artış (47%) çağrısında bulundu.

“Özgeçmişlerinde teknoloji uzmanlığı olanlar, şimdi her zamankinden daha fazla, tüm şirketler tarafından aranıyor”

CWJobs’un direktörü Dominic Harvey, “Teknoloji becerisi öğrenmenin yalnızca bir rol veya bir endüstri için önemli olan bir şey değil” demişti. “Ülkenin dünya sahnesinde rekabetçi kalması için, tüm İngiltere iş gücünün bunu benimsemesi gerekiyor.”

“İngiltere bir beceri kriziyle karşı karşıya ve teknoloji uzmanları CV’lerinde şimdi her zamankinden daha fazla araştırılıyor.”

Farklı endüstriler, farklı uzmanlıklara ihtiyaç duyar, ancak doğal olarak, anketin verdiği yanıtların toplamı, en çok talep edilen siber güvenlik konusunda yeterlilikte bulundu (% 79), ardından veri analizleri ve iş zekası (% 76).

En çok tercih edilen beceri olarak siber güvenlik uzmanlığı sunan bir sektör perakende, yiyecek-içecek, spor ve serbest zamandı.

Catapult’daki uygulamalı araştırma ve İrlanda operasyonları uzmanı Ronan MacRuairi, “Giderek daha sofistike veri analitiği, bulut altyapısı ve donanım giyilebilir teknolojilerden oluşan karmaşık bir spor dünyasındayız” dedi. “Çalışmamızın büyük bir kısmı verilerin taşınması ve manipüle edilmesi etrafında döner – yaptığımız her şey veri toplama ile başlar, veri dönüşüm depolaması boyunca ilerler ve yol boyunca sunumu ziyaret eder. Bu, iş uygulamaları, basit uygulamalar ve hatta konsol oyunları için de geçerlidir. ”

Kodlama, Catapult’un mühendisleri için temel bir beceri olmaya devam ederken, “Bu kabiliyet, yeni yazılımın nasıl kullanıldığı bağlamında olmalıdır. Bu nedenle, siber güvenlik, AI, DevOps ve işinizin son kullanıcılar tarafından nasıl tüketildiğinin güçlü bir şekilde anlaşılması son derece önemlidir. ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz