Reklam
Kodlama MakeCode ve Code.org Arasındaki Benzerlik

MakeCode ve Code.org Arasındaki Benzerlik

Code.org’u bir kez ziyaret ettiyseniz , MakeCode ve Code.org arasındaki benzerliği fark edebilirsiniz. Her ikisi de kar amacı gütmeyen kuruluşlardır ve tüm araçlar, eğitimler ve kurslar ücretsiz olarak kullanılabilir.

Code.org

İkincisi, her ikisi de farklı ürünler için tutarlı bir arayüz sağlar. Code.org’da, Sprite Lab, Dance Party, App Lab, Game Lab, vb. Gibi farklı laboratuvarlar vardır. Bazı ortak komut blokları vardır, ancak bazı komutlar her laboratuvar için özeldir. 

Ancak MakeCode için farklı donanımın farklı işlevleri vardır, bu nedenle yalnızca bir donanıma özgü bazı komutlar vardır. Bu senaryoda ürün sayfasının ayrılması gereklidir.

MakeCode ile ilgilenmediğim birkaç şey var. Birincisi, kodda hata ayıklamanın zorluğudur. Ürün sayfasının çoğu için .uf2 dosyasını bilgisayarınıza indirmeniz ve ardından bunu donanım aygıtının flash sürücüsüne kopyalamanız gerekir. Bu sadece fazladan bir kopyalama / yapıştırma adımı olsa da, hata ayıklamaya yoğunlaştığınızda ve kodu sık sık güncellemeniz gerektiğinde can sıkıcıdır.

Genel olarak MakeCode, eğitim cihazları için ücretsiz programlama aracı sağlamak için harika bir platformdur. Eğer ilgileniyorsanız veya bu donanım cihazlarından herhangi birine sahipseniz, denemeyi unutmayın!

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version