Sınıf ve ötesi için eğlenceli ve verimli bir ezberleme aracı !

Kullanıcı deneyimi. 

Dil öğrenmek ve pratik yapmak için eğlenceli alıştırmalarla kullanımı inanılmaz derecede kolay. Öğretmenler, öğrencilerin sınıfta veya ev ödevlerinde yapması için hazır bir kurs seçebilir. Alternatif olarak, sınıfta işlediğiniz bir konuyu veya dil alanını canlandırmak için kendi kurslarınızı oluşturabilirsiniz.

Öğrenme İçeriği. 

Memrise – Online Dil Ezberleme, öğrencilerin öğrenmeleri gereken kelimelere odaklanmalarına yardımcı olmak için uyarlanabilir aralıklı tekrar öğrenme teknolojisini kullanıyor. Birbirine bağlı dil öğelerini içeren kurslardan oluşur. Öğrenmeye başladığınızda bir setteki ilk dil öğelerini görür, duyar ve tanımaya başlarsınız. Sonra çoktan seçmeli soruları yanıtlarsınız ve son olarak öğrenmekte olduğunuz dili yazmaya başlarsınız. Tek seferde öğrenilecek çok fazla kelime vars profilindeki öğrenme hızını değiştirebilirsin ve kurslarında daha az kelime göreceksin.

Öğrenimi İzleme

Bir öğretmen olarak, bir sınıf oluşturabilir ve bir bağlantı paylaşabilir veya öğrencilerinize bir derse e-posta davetiyeleri gönderebilirsiniz. Öğrencilerin ders çalışmak için ne kadar zaman harcadıkları, öğrenilen kelimeler ve kurs ilerlemesi ile ilgili istatistikleri görebilir ve sizin ile öğrencilerinizin sonuçlarını içeren bir lider tablosunu görebilirsiniz.Ayrıca öğrenciler, her bir öğenin köşesindeki tohum simgesi büyüdükçe ve o kelimeye hakim olduklarında sonunda çiçek açtıkça ilerlemelerini kolayca görebilirler.

Sosyal etkileşim. 

Memrise’ın bir başka avantajı, öğrencilerin ilgilerini çeken konularla bağlantılı sınıf veya dilde kapsanan dili pratik etmek ve revize etmek için kendi kurslarını seçebilmeleri veya oluşturabilmeleridir. Bu, öğrencilerin akranlarını desteklemek ve test etmek için işbirliği yapması, öğrenme kaynakları oluşturması ve paylaşması için harika bir fırsattır. 

Öğretme ve öğrenmeyi desteklemek. 

Memrise – Online Dil Ezberleme, sözcükleri resimlere, videolara, örnek cümlelere vb. bağlayarak öğrencilerin dil öğelerini hatırlamalarına yardımcı olmak için bir mems sistemi kullanır. Bu sistem duyguları, hayal gücünü ve duyguları harekete geçirmeyi ve öğrenmeyi daha eğlenceli ve daha etkili kılmayı amaçlar. Ayrıca, öğrenmeyi kişiselleştirmenize yardımcı olacak birçok kullanışlı özellik vardır:

  • Kelimeyi hatırlayamıyorsanız, bağlantı kurmak için bir ‘mem’ seçebilir veya oluşturabilirsiniz ve bir dahaki sefere size hatırlatmak için bu istemi alırsınız.
  • Öğrendiğiniz kelimeleri gözden geçirmeyi unutursanız, Memrise size üzerinde çalışmanız gereken kelimeleri hatırlatan bir e-posta gönderir.
Dikkatinizi Çekebilir;   Vizzlo: Saniyeler İçinde Grafikler Yaratın

Teknik: Kullanıcı ve Veri Güvenliği

Bir hesaba kaydolmak için öğrencilerin 13 yaşında veya daha büyük olması gerekir. Üçüncü şahıslar tarafından oluşturulan bazı kurslar, öğrencileriniz için uygun olmayabilecek içeriğe sahiptir. Hazır kurslar kullanıyorsanız veya öğrencilerden hazır kursları seçmelerini istiyorsanız önce içeriği kontrol etmeniz gerekecektir. Daha genç gençlerle, öğrencileri kendiniz veya güvendiğiniz diğer içerik oluşturucular tarafından hazırlanan kurslarla sınırlandırmayı tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz