Microsoft Word Sesli Yazım Özelliği

Reklam

Microsoft , Word’ün bir web sürümünde, Word’de Transcribe adı verilen yeni bir ses transkripsiyon özelliğinin lansmanını  duyurdu . Yetkililer, bu özelliğin yıl sonuna kadar Office Mobile’a da geleceğini söyledi.

Word’ de Microsoft Word Sesli Yazım i özelliği, kullanıcıların doğrudan konuşmalarını Word’e kaydetmesine ve bunları otomatik olarak metne dönüştürmesine olanak tanır. Ayrıca, kullanıcılar daha sonraki otomatik düzenlenebilir transkripsiyon için önceden kaydedilmiş kendi ses dosyalarını veya videolarını yükleyebilir.

Microsoft Word Sesli Yazım
Microsoft Word Sesli Yazım Özelliği Kullanımı Kaynak : Microsoft

Microsoft bu özelliğini 2019’da duyurmuştu fakat bu yıl kullanıma sunuldu. Yeni işlevi kullanmak için kullanıcının Microsoft 365 hizmetine abone olması gerekir. Program aşağıdaki formatlardaki dosyaları destekler: mp3, wav, m4a ve mp4. Dosya boyutu 20 MB’ı geçmemelidir ve yüklenen kayıtlar için yazıya dönüştürme süre sınırı ayda 5 saattir.

Yeni Microsoft özelliği, birkaç benzersiz özellik açan Azure AI ( Yapay zeka ) platformundan geliyor. Örneğin, bir röportaj durumunda, programın kendisi katılımcıların konuşmadaki seslerini belirleyecek, onlara isim vermenize ve cümleleri düzenlemenize izin verecektir. Daha sonra, tanınan metin tamamen veya parçalar halinde doğrudan Word belgesine aktarabilecektir.

Word için yeni dikte özelliklerini etkinleştirmek için, ilgili dikte düğmesine tıklamanız gerekir ve çevrilen metin kenar çubuğunda görünecektir. Şimdilik, işlev yalnızca ABD İngilizcesi ses kayıtlarında desteklenmektedir.

İlgili İçerikler

Takip İçin

355BeğenenlerBeğen
333TakipçilerTakip Et
222TakipçilerTakip Et
211AboneAbone Ol

Son Gönderiler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz