Mindomo, Creaza’nın zihin haritalama aracıdır. Zihin haritası, düşünceleri, fikirleri ve bilgileri organize etmenin bir yoludur. Yaptığınız ilk şey ortasına bir kelime, kavram veya konu yazmak ve ardından ana fikrinizin etrafına aklınıza gelenleri yazıyorsunuz. Bu, öğeleri bağlamanıza ve birbirleriyle nasıl ilişkili olduklarını görmenize olanak tanır. Bir film ya da çizgi roman yaptığınızda, genellikle iyi bir fikirle başlarsınız. Düşünceleriniz ve fikirlerinizle çalışmak ve bunları bir sisteme yerleştirmek faydalı olabilir. Mindomo tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

Başlamadan önce, işte size yardımcı olacak bazı ipuçları;

  • Ana kelimenizi veya konunuzu ortaya koyun.
  • Kelimeler veya kısa cümleler kullanın.
  • Duyularınızın daha fazlasını harekete geçirmek için semboller kullanın.
  • Sayfanızı daha çekici hale getirmek için farklı bilgi türlerini renklendirin.
  • Bir şeyleri sıraya koymak için numaralandırmayı kullanın.

Mindomo Kullanımı

Yukarıdaki resimde, Mindomo – Zihin Haritası Oluşturma ile yapabileceklerinizden bazılarına genel bir bakış sağlamak için bir zihin haritası kullandık. Merkezden başladık ve enter veya tab tuşuna basarak yeni kutular ekledik. Alt konular yerine aynı seviyede birkaç kutu yapmak istediğinizde, başka bir deyişle, enter tuşuna basabilir veya araç çubuğundaki sembolü tıklayabilirsiniz. Bir alt konu eklemek istediğinizde sekmeye basın veya araç çubuğundaki sembolü tıklayın.

Kutularınızı istediğiniz yere sürükleyerek hareket ettirebilirsiniz. Zihin haritanızın görünümünü değiştirebilirsiniz ve kutular kare, yuvarlak veya oval gibi farklı şekillere sahip olabilir.

Zihin haritanız üzerinde çalışmaya başlamadan önce, Mindomo’nun neler sunabileceğini öğrenmek için araç çubuğuna bir göz atın.

İyi şanslar!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz