Mutlu yada üzgün? Çocuklar öğretmenlerle emoji kullanarak anlaşacaklar

40

Okul çocukları yakında öğretmenlerine nasıl hissettiğini anında anlatmak için emojiyi kullanabilecekler.

Yaklaşık çeyrek bağımsız okul ve bazı devlet okulları tarafından zaten kullanılan bir sınıf teknolojisi sistemi olan Vivi, çocukları mobil ve sosyal medya mesajlarından en çok tanınan parlak sarı yüzleri kullanmaya teşvik eden yeni bir emoji özelliği başlattı.

Yeni özellik, çocukların anında mutlu, kendinden emin, bunalmış *, sıkılmış ve kafası karışmış olan – öğretmenlerine her türlü emojiyi iletmelerini sağlar.

Bir okul lideri, emojis ile iletişim kurma şeklimizin gittikçe büyüyen bir parçası olduğunu ve öğrenci refahı ve zihinsel sağlığı konusundaki artan vurgunun, yeni aracın öğretmenlerin çocuklarla daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olacağını söyledi.

Emojiyi kullanmayı destekleyenler, yardıma ihtiyaç duyduklarında veya elleriyle konuşup halka açık konuşmak yerine, kendilerini yardıma ihtiyaç duyduklarında veya kendilerini mutsuz ya da bunaldık hissetmeleri halinde dikkatlice bulmalarına daha iyi yardımcı olacaklarına inanıyorlar.

Queensland’deki St Andrews Lutheran College, geçen yıl Vivi emoji deneme programında, ortaokul öğrencileri tarafından kullanılan sistemde yer aldı.

St Andrews müdür yardımcısı ve ortaokul müdürü Virginia Warner, yeni emoji özelliğinin, okulun öğrenci refahına odaklanmasıyla “hizaya * uyduğunu” söyledi.

“Gerçekten çok güzel bir teknoloji” dedi.

“Bu, öğretmenlerin, öğrencilerinin nerede olduğunu ve hızlı ve verimli bir şekilde cevap verebildiklerinin çok farkında oldukları anlamına geliyor.”

Warner, emojilerin kullanılmasının, özellikle sınıfta üzgün veya bunalmış hissediyorlarsa, çocukların ulaşması için gizli bir yöntem olduğunu söyledi.

“Nörokimya ile ilgili tüm araştırmalardan * öğrencilerin öğrenmeye bağlı olma yeteneklerinin duygusal durumlarıyla ilgili olduğunu biliyoruz” dedi.

“Teknolojiyle çok fazla iletişimin gerçekleştiğini biliyoruz ve emojilerde dil olarak rahatlar.”

Birçok uzmanın gençlerin ihtiyaçlarını ve duygularını ifade etmede rahatça kullandıklarına inandıkları emojileri olan Lazar ve Orlando. 
Resim: Tom Huntley

Vivi genel müdürü Natalie Mactier, “öğretmen olmak için daha zor olmamıştı” dedi, öğrenciler de dikkat dağıtmak ve baskı yapmak için baskı yaptılar.

Öğrenci refahı, katılım ve performansın birbiriyle bağlantılı olduğu ve öğretmenlerin duygusal olarak ya da okul çalışmalarıyla uğraşan çocuklar için sınıf deneyimini hızlı bir şekilde kişiselleştirebilmesi gerektiğinin uzun zamandır tanındığını söyledi.

Mactier, “Akıllı bir şekilde kullanıldığında, teknoloji sınıfta inanılmaz derecede güçlü ve kullanışlı olabilir” dedi.

“Gençler, duygularını teknoloji yoluyla giderek daha fazla iletiyor ve ifade ediyorlar; bu nedenle öğretmenleri öğrencilerle daha etkin bir şekilde etkileşime girmeleri ve dillerini konuşmaları için ihtiyaç duydukları araçlarla desteklemekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Son zamanlarda emoji aracını deneyen Victoria okulları; Loreto Mandeville Salonu, Haileybury, Melbourne High ve Kew High’ı içeriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz