Nearpod – Etkileşimli Sunum Aracı

20

Nearpod, öğrencilerinizle etkileşimi geliştirmek için kullanılabilecek ödüllü bir araçtır. Çevrimiçi oyunlar, testler, sınav incelemeleri ve daha fazlasını oluşturabilir, ardından öğrencilerinizin dizüstü bilgisayarları, akıllı telefonları ve tabletlerini kullanarak etkinlikleri tamamlamalarını isteyebilirsiniz. 

Neden Nearpod ?

Nearpod, öğretim üyelerinin etkileşimli dersler oluşturabileceği, indirebileceği ve öğretebileceği bir platformdur. Öğrencilerinizle sınıfta veya çevrimiçi ortamlarda kullanabilirsiniz. 

Nearpod öğrenci sonuçlarına anında erişmenizi sağlar. Bu da dersiniz sırasında doğrudan değerlendirmeler yapmanıza olanak tanır.

Derslerinizi PDF olarak dışa aktarabilir veya yıldan yıla yeniden kullanılabilecek dersler geliştirmek için meslektaşlarınızla işbirliği yapabilirsiniz.

Nasıl Kullanırım ?

Nearpod’u öğretiminizde kullanmanın ilk aşaması, sunumunuzu ve etkileşimlerinizi oluşturmaktır. Bunu en kolay şekilde bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan yapabilirsiniz. iPad veya Android telefon ve tabletlerde de oluşturabilirsiniz ama bu cihazlardan oluşturmak zor gelebilir.

Adım 1- Oluşturun

nearpod.com sitesine giriş yapıp “TEACHERS Sign up for FREE ” butonuna basıyoruz ve üyeliğimizi oluşturuyoruz ve ardından oturumumuzu açıyoruz.

Nearpod Profil Ana Sayfa
Nearpod Profil Ana Sayfa

Adım 2 – Etkileşim Ekleme

Sayfanın orta kısmında bulunan ” Spark class discussion with Collaborate! ” ile sınıf tartışması başlatabilir, ” Gamified Review Quiz ” ile oyunlaştırılmış quiz oluşturabilir, ” Interactive Bell Ringer ” ile de açık uçlu sorular sorabilirsiniz. Sağ üst kısımda buluna “ Quick Launch ” yazısına tıklayıp hızlı sorular oluşturabilir veya sol orta kısımda bulunan ” Lesson in Nearpod ” yazısına tıklayarak Etkileşimli bir sunu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

3. Adım – Yayınlayın ve Paylaşın

Sununuzu oluşturduktan sonra, onu sınıfınıza sunmadan önce yayınlarsınız. Öğrencileriniz oturuma benzersiz bir kod aracılığıyla kendi cihazlarından katılır. Sunumun hızını siz kontrol edersiniz ve etkileşimlerin sonuçlarını gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

4. Adım – Raporları görüntüleme veya indirme

Öğrenci etkileşimlerinin gerçek zamanlı sonuçlarını vermenin yanı sıra sunum raporlarına istediğiniz zaman ve her oturum çalıştırıldığında erişebilirsiniz. Bu raporlar ya bir elektronik tablo ya da pdf biçimindedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz