Otter – Sesli Not Oluşturma

Reklam

Otter for Education, 100.000’den fazla öğrenci tarafından uzaktan öğrenme ve akademik erişilebilirlik amacıyla kullanılıyor ve şirkete göre sanal, yerinde veya hibrit bir ortamda kullanılabilir. Ayrıca Zoom ve diğer çevrimiçi video konferans platformlarında mevcuttur. 

Otter teknolojisinin amacı, öğretmenler ve öğrenciler arasında uzak sınıf işbirliğini artırmaktır. Teknoloji aşağıdakiler için işlevsellik içerir:

  • Canlı yorumlar: Dersler sırasında, öğrenciler canlı bir etkileşimli transkripti görüntüleyebilir ve öğretmenlerinden açıklama veya daha fazla bilgi almak için ders sırasında yorumlar ekleyerek sorular yöneltebilirler. Özellikle bu, video konferans teknolojisi üzerinden bir ders yürütüldüğünde ve eğitimcilerin uzaktaki öğrencilerden oluşan tam bir sınıfla etkileşimleri en aza indirilebildiğinde önemli bir özelliktir.
  • Anahtar kelime arama: Yazıya dökülmüş ders notları anahtar kelimelerle aranabilir. Ayrıca Otter, her ders transkriptinin en üstünde otomatik olarak bir anahtar kelime koleksiyonu oluşturur. Öğrenciler, en değerli eğitim bilgisi olduğunu düşündüklerini bulabilir ve öğretmenlerinden gelecek sorular ve açıklamalarla ders sonrasını takip edebilirler.
  • Gömülü eğitim materyali: Öğrencilerin öğrenme deneyimine yardımcı olmak için slaytlar ve resimler gibi ek eğitim materyalleri de transkriptlere yerleştirilebilir.
Otter - Sesli Not Oluşturma
Otter – Sesli Not Oluşturma

Otter, ses, metin ve görüntüleri senkronize eden akıllı notlar oluşturur. Kullanıcılar, Otter Voice Meeting Notes uygulaması aracılığıyla herhangi bir cihazdan toplantı notlarını arayabilir, oynatabilir, düzenleyebilir, organize edebilir ve paylaşabilir.

Öğrenciler notlarının kalitesi, tutarlılığı, yorumu ve güncelliği açısından başkalarına bağımlı olduklarından, eğitimde akran notu alma uzun süredir zorluklarla boğuşmaktadır. Şirket, su samurunun UCLA’nın yanı sıra diğer üniversiteler, topluluk kolejleri ve ABD’deki ve yurtdışındaki Ivy League kolejleri de dahil olmak üzere akademik konaklama gerektiren öğrenciler için çeşitli akademik kurumlar tarafından kullanıldığını söyledi. 

Dekan yardımcısı Dr. Nickey Woods, “UCLA, öğrenme güçlüğü olan öğrencilerimize akademik düzenlemeleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamamız gerektiğini fark etti. Son derece doğru, güvenilir ve kullanımı kolay bir uygulama için akran notu alanların ötesine geçtik,” dedi. ve UCLA’daki Erişilebilirlik Merkezi’nin eski direktörü bir açıklamada.

“Otter Voice Meeting Notes, öğrencilerimizi otomatik canlı transkripsiyonla güçlendiriyor, başkalarına bağımlılıklarını ortadan kaldırıyor ve kendileri için en verimli şekilde öğrenme ortamına erişmelerini sağlıyor.”
 
Bu, öğrencilerin not almaya odaklanmak yerine derslere ve çalışma gruplarına aktif olarak katılmalarını sağlıyor, dedi.

Otter for Education, engellilik hizmetleri müdürü Carmen R. Alldredge’e göre, akademik yardıma ihtiyaç duyan öğrenciler, özellikle Güney Utah Üniversitesi’ndeki işitme güçlüğü çeken topluluklar tarafından da kullanıldığını açıkladı.

İlgili İçerikler

Takip İçin

355BeğenenlerBeğen
333TakipçilerTakip Et
222TakipçilerTakip Et
211AboneAbone Ol

Son Gönderiler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz