Kullanıcılar, kelimeleri veya konu içeriğini ezberlemek ve incelemek için bilgi kartları oluşturur. Oyunlar ve aktiviteler aracılığıyla metin, resim, ses ve video ile eşleştirir. Bir derste bir sınıf tarafından kullanılmak üzere canlı bir takım oyunu da vardır.

Kullanıcı Deneyimi  

Kullanıcılar Quizlet’e bir web sitesi veya uygulama aracılığıyla erişebilir. Kaydolmak kolaydır ve özellikle uygulamanın kullanımı kolaydır. Web sitesi zor değildir. Ancak gezinmek için birkaç menü ve simge daha var. Ücretsiz sürüm reklam desteklidir, bu da reklamların sayfada göründüğü anlamına gelir. Bu biraz dikkat dağıtıcı olabilir, ancak bazı sitelerdeki reklamların sitenin bir parçası olduklarını düşünmenize neden olan reklamlardan farklı olarak, reklamın başladığı ve bittiği açıktır. bir kereden fazla düştüğüm bir şey!

Öğrenme Seviyesi ve Beceriler 

Bir kelimenin anlamını hatırlama veya bir kelimeyi hatırlama yeteneği, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimi için gereklidir. Bu araç, her seviyeden öğrenciye yeni kelimeleri ve cümleleri verimli bir şekilde ve oldukça ilgi çekici bir şekilde sınıfta veya sınıf dışında ezberleme fırsatı sunar.

Öğrenimi İzleme

Öğrenciler kelime dağarcığına sahip olduktan sonra her biri nerede yanlış yaptıkları ve neyi doğru yaptıklarıyla ilgili yararlı geri bildirimler içeren, kelimeleri ezberlemelerine yardımcı olacak bir dizi farklı çalışma etkinliği veya oyunu tamamlayabilirler. Öğrencilerin güçlü ve zayıf yönleri üzerine düşünmek için aktiviteler yapabilir ve hedefler belirleyebilirsiniz. Güven oluşturmaya yardımcı olan ilerlemeyi belirleyebilirler. Buna ek olarak, eğer yükseltme yaparlarsa, öğretmenler öğrencilerin ilerlemesini izleyebilir ve bu da gelecekteki dersleri planlamalarına yardımcı olur.

Sosyal Etkileşim

Quizlet, öğrencilerin takımlar halinde çalıştığı ve birbirleriyle rekabet ettiği Quizlet Live adlı sınıf içi bir oyun sunar. Bu oyun, öğrencilerin sınıfta eğlenceli bir şekilde bilgi paylaşmalarına olanak tanır. 

Öğrenme Sistemi

Quizlet’in odak noktası, öğrencilerin bir şeyi ezberlemelerine yardımcı olmaktır. Bu, dil öğrenimi için çok önemlidir. Ancak aracın, öğrencilerin kültürlerarası anlayış veya eleştirel düşünme becerileri gibi diğer becerileri geliştirmelerine gerçekten yardımcı olmadığı anlamına gelir. Diğer konuları İngilizce öğrenen öğrenciler, fen bilgisi öğrencileri için depremlerle ilgili terimler veya sanat öğrencileri için portre resmiyle ilgili terimler gibi temel öğeleri öğrenmelerine yardımcı olacak bilgi kartları oluşturabilirler.

Öğretme ve Öğrenmeyi Desteklemek 

Öğrencilerin bir cihazı ve hareket halindeyken internete erişimi varsa istedikleri kelimeleri istedikleri zaman, istedikleri yerde gözden geçirebilirler. Bahane yok! Bir fark yaratmak için her gün birkaç dakika yeterlidir. Sonuçta, aralıklı öğrenme, bir testten hemen önce hepsini sıkıştırmaktan daha iyidir. Öğretmenlerin, öğrencileri kelime dağarcığını gözden geçirmeleri için motive etmek veya kelime öğreniminin önemini vurgulamak ve ilerlemeleri hakkında geri bildirimde bulunmak için biraz zaman harcaması gerekebilir. Bununla birlikte, daha önce öğretilen kelimeleri açıklamak için sınıfta daha az zaman harcadıklarını da görebilirler.

Kullanıcı ve Veri Güvenliği

Öğrenciler, kayıt olmaya veya giriş yapmaya gerek kalmadan bir dizi bilgi kartına erişebilirler. Ancak, kendi bilgi kartlarını oluşturmak istiyorlarsa kayıt olmaları ve 13 yaşından büyük olmaları gerekir. Öğretmenler ve öğrenciler, reklamların ve diğer kullanıcıların bilgi kartlarının olabileceğinin farkında olmalıdır. Belirli bir öğrenci grubu için uygun değildir. Quizlet, kullanıcıların verilerini yalnızca gerektiğinde topladıklarını ve yalnızca kendi hizmetlerini sağlamak için paylaşacaklarını söylüyor. Kullanıcılar, kart setleri oluştururken gizlilikleri üzerinde bir miktar kontrole sahiptir. Son olarak, Quizlet öğretmenlerin ve öğrencilerin aracı kullanmasına yardımcı olacak çok yararlı bir Yardım Merkezine sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz