Robotik Kodlamanın STEM Öğrenimini Artırabileceği 5 yol

Reklam
Robotik Kodlamanın STEM Öğrenimini Artırabileceği 5 yol
Resim Kaynak: bricks4kidz

Dünyanın her yerinde yenilikçi eğitim programları öğrencileri bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarına girmeye hazırlıyor. Genellikle STEM olarak adlandırılan bu konular, 21. yüzyıl işgücünde başarılı olmak için öğrenciler için yeni tutkular açabilir. 

Eğitim Teknolojileri Ofisi, teknolojinin STEM öğrenimini nasıl zenginleştirebileceğine dair araştırma literatürünü gözden geçirdi ve yenilikçi dijital teknolojiyi STEM, bilgisayar bilimleri müfredatı ve sınıflara entegre etmenin etkisi hakkında kapsamlı bir rapor hazırladı.

Robotik öğretmenin STEM öğrenimini artırabileceği ilk 5 yol:

  1. Anında ve Kişiselleştirilmiş Geri Bildirim. 

Robotik, STEM becerilerini öğrenen öğrencilere, doğru veya yanlışın ötesinde anında ve kişiselleştirilmiş geri bildirim sağlar. Robotun programlanması ve oluşturulması, öğrencilere projelerine uygulamalı bir yaklaşım sunarak hem donanım hem de yazılımın birlikte nasıl çalıştığını tam olarak anlamalarını sağlar.

2. Bilim Argümantasyon Becerileri. 

Öğrenciler, bilimsel veya matematiksel iddialarla ilgili kanıtları sunma ve değerlendirme dahil olmak üzere bilimsel argümantasyon becerilerini destekleyen teknolojiyi kullanır. Dahası, robotik kullanarak öğrenciler dijital okuryazarlıklarını geliştirirken, yarının profesyonel iş gücünü daha iyi anlamalarına yardımcı olan soyut kavramlarla da çalışırlar.

3. Tasarım Düşünme Süreçleri

Öğrenciler robotik tasarım süreçlerini ve programlamayı kullanarak problem çözümlerini planlar, gözden geçirir, uygular ve test eder. Bu nedenle, sadece sorundan ziyade çoklu çözümlere odaklanarak düşünme süreçlerini geliştirirler.

4. Bilişimsel Düşünme. 

Öğrenciler problemleri ve çözümlerini formüle etmek ve analiz etmek için robotik kullanır, soyut bir şekilde akıl yürütürken, aynı zamanda algoritmik düşünme yoluyla prosedürleri otomatikleştirir. 

5. Gerçek Hayatta Problem Çözme Becerileri

Robotik, öğrencilerin problem çözme tekniklerini anlamalarını ve başarısızlık korkusunu ortadan kaldırmalarına yardımcı olur. Robotikle çalışmak, öğrencilerin fikirlerini çok kısa sürede hayata geçirmelerine ve test etmelerine de olanak tanır.

İlgili İçerikler

Takip İçin

355BeğenenlerBeğen
333TakipçilerTakip Et
222TakipçilerTakip Et
211AboneAbone Ol

Son Gönderiler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz