Screencastify – Google Chrome için Ücretsiz Bir Ekran Kaydedici Uzantısı

Reklam

Ekranınızı kaydetmeye ihtiyaç duyan herhangi bir öğretmen veya teknoloji lideri için, bunun bazen hayal edilenden daha zor bir görev olabileceğini biliyorsunuz. Neyse ki, Screencastify gibi araçlar bu süreci inanılmaz derecede basit ve anlaşılır hale getiriyor. Chrome tarayıcısı kullanan herkes için Screencastify’ın ücretsiz uzantısını yükleyebilir ve hızlıca ekran kayıtları oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz planın diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında bazı sınırlamaları olsa da yine de işinizi göreceğini düşünüyoruz.


İlk olarak, fiyatlandırmayı tartışalım . Yukarıda belirtildiği gibi, Screencastify, öğretmenin ihtiyaç duyacağı çoğu (her şeyi olmasa da) yapabilen ücretsiz bir plan sunar. Alternatif olarak, size bazı ek özellikler sağlayan yıllık 49 dolarlık bir plan sunarlar eğer eğitimci iseniz %40 indirimi mevcuttur.

Screencastify - Google Chrome için Ücretsiz Bir Ekran Kaydedici Uzantısı
Fiyatlandırma

Screencastify’ı kullanmaya başlamak için Chrome uzantısını yükleyerek başlayabilirsiniz . Kurulduktan sonra, ilk kayıt ayarlarınızı yapmak için Screencastify eklenti logosunu tıklamanız yeterlidir.

Screencastify bir Chrome uzantısı olsa da, masaüstünüzü ve tarayıcı pencerenizin dışındaki diğer uygulamaları da kaydedebilirsiniz. Yüzünüzü ekran kaydı ile aynı anda göstermek istiyorsanız, web kameranız için bir kaydı ekran kaydının köşesine yerleştirme seçeneğiniz bile vardır.

Kamera Etkinleştirme

Screencastify’ın en iyi özelliklerinden biri, ekran video kaydınızı oluştururken, ücretsiz plan düzeyinde bile duraklatıp devam ettirebilmenizdir. 

Bu, kayıt işlemi sırasında yeniden başlamanıza gerek kalmadan değişiklik yapmanız, yeni bir uygulama açmanız veya herhangi bir ayarlama yapmanız gerektiğinde çok yararlıdır.

Ayrıca Screencastify, kaydınızı doğrudan sabit sürücünüze veya Google Drive’a kaydetmenize olanak tanır. Ayrıca, plan seviyeniz ne olursa olsun kaydınızı Google Classroom ve YouTube’da kolayca paylaşabilirsiniz. 

Premium sürümdeyseniz, Screencastify filigranını kaldırma, videoyu düzenleme ve videoyu .mp4 veya .gif olarak dışa aktarma olanağına da sahip olursunuz.

Paylaşma Kısmı

Genel olarak, Screencastify şimdiye kadar çalıştığım en basit, kullanımı kolay ekran video kaydı araçlarından biridir. Artı, ücretsiz düzeyde bu kadar çok işlevsellik sunmaları gerçeği görmek harika. 

Siz veya okulunuz, Google Drive ve Google Classroom ile kolayca entegre olabilen ve aynı zamanda kullanıcı dostu bir ekran kaydı seçeneği arıyorsanız, Screencastify’a kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim .

İlgili İçerikler

Takip İçin

355BeğenenlerBeğen
333TakipçilerTakip Et
222TakipçilerTakip Et
211AboneAbone Ol

Son Gönderiler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz