Padlet‘in sınıfınızdaki kullanımları sonsuz olabilir, ancak başlamak için birkaç fikir:

  1. Kitap İncelemeleri: Kitapları okuyan sınıflar için Padlet, öğrencilerin düşüncelerini paylaşmaları için harika bir mekan sunmaktadır. Öğrenciler favori alıntıları vurgulayabilir, sorular sorabilir, karakterleri tartışabilir ve daha fazlasını yapabilir. Öğretmenler daha sonra sayfayı ele alıp yüz yüze tartışmalara devam etmek için sınıfta sunabilirler. 
  2. Konu Özeti :   Matematikten yer bilimlerine kadar her konuda faydalı olan Padlet, öğretmenlerin büyük miktarda bilgiyi özetlemelerine ve görsel olarak hoş bir şekilde sunmalarına yardımcı olabilir. Eğitimciler metin, fotoğraf, grafik ve diğer öğrenme araçlarını kullanabilir ve büyük bir test veya tartışmadan önce görüntüyü öğrencilerle paylaşabilir. 
  3. Tebrik Kartları veya “Teşekkürler” Duvarı:   Kısa bir süre önce, belirli bir konuda bilgisini paylaşmak üzere bir konuşmacınız oldu mu? Yoksa ünlü bir yazar geldi mi ve son kitabını mı okudu? Padlet bir grup “teşekkür ederim” notu göndermek için harika bir araçtır. Her öğrenci bireysel bir mesaj gönderebilir ve platform, kartı kişiselleştirmek için birçok ilginç tasarım ve diğer araçlar sunar. 

İsterseniz buraya tıklayarak Padlet tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz .

  1. Soru Tahtası:   Öğrenciler 7/24 bir “soru” tahtasına erişebilir ve anonim olarak soru gönderebilir. Öğretmen daha sonra her gün soruları okuyabilir ve cevaplayabilir.
  2. Görüş / Forum:   Eğitimciler belirli bir konuyu veya konuyu yayınlayabilir ve öğrenciler konuyla ilgili görüşlerini gönderebilir. Bu, öğrencilere fikir parçaları veya ikna edici makaleler yazmayı öğretmek için harika bir yapı taşıdır. 

İsterseniz buradan padlet tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz?

Dikkatinizi Çekebilir;   Dijital Sunum Araçları Kullanım İpuçları
Önceki İçerikPadlet nedir? 
Sonraki İçerikCANVA Nedir?
Amacımız; Gelişen teknolojiye ayak uydurma çabasıdır. Çıktığımız yolda değerli öğretmenlerimize en az bir damla su kadar faydalı olmayı ümit ediyoruz. Unutmayalım ki; ” Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır." Mustafa Kemal Atatürk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz