Sınıfta Padlet Kullanmanın 5 Yolu

Reklam

Padlet‘in sınıfınızdaki kullanımları sonsuz olabilir, ancak başlamak için birkaç fikir:

  1. Kitap İncelemeleri: Kitapları okuyan sınıflar için Padlet, öğrencilerin düşüncelerini paylaşmaları için harika bir mekan sunmaktadır. Öğrenciler favori alıntıları vurgulayabilir, sorular sorabilir, karakterleri tartışabilir ve daha fazlasını yapabilir. Öğretmenler daha sonra sayfayı ele alıp yüz yüze tartışmalara devam etmek için sınıfta sunabilirler. 
  2. Konu Özeti :   Matematikten yer bilimlerine kadar her konuda faydalı olan Padlet, öğretmenlerin büyük miktarda bilgiyi özetlemelerine ve görsel olarak hoş bir şekilde sunmalarına yardımcı olabilir. Eğitimciler metin, fotoğraf, grafik ve diğer öğrenme araçlarını kullanabilir ve büyük bir test veya tartışmadan önce görüntüyü öğrencilerle paylaşabilir. 
  3. Tebrik Kartları veya “Teşekkürler” Duvarı:   Kısa bir süre önce, belirli bir konuda bilgisini paylaşmak üzere bir konuşmacınız oldu mu? Yoksa ünlü bir yazar geldi mi ve son kitabını mı okudu? Padlet bir grup “teşekkür ederim” notu göndermek için harika bir araçtır. Her öğrenci bireysel bir mesaj gönderebilir ve platform, kartı kişiselleştirmek için birçok ilginç tasarım ve diğer araçlar sunar. 
  4. Soru Tahtası:   Öğrenciler 7/24 bir “soru” tahtasına erişebilir ve anonim olarak soru gönderebilir. Öğretmen daha sonra her gün soruları okuyabilir ve cevaplayabilir.
  5. Görüş / Forum:   Eğitimciler belirli bir konuyu veya konuyu yayınlayabilir ve öğrenciler konuyla ilgili görüşlerini gönderebilir. Bu, öğrencilere fikir parçaları veya ikna edici makaleler yazmayı öğretmek için harika bir yapı taşıdır

    İsterseniz Padlet tanıtım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz .
Önceki İçerikPadlet Nedir? 
Sonraki İçerikCANVA Nedir?

İlgili İçerikler

Takip İçin

355BeğenenlerBeğen
333TakipçilerTakip Et
222TakipçilerTakip Et
211AboneAbone Ol

Son Gönderiler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz