Yaratıcılık değerli bir beceridir.

Çoğu zaman insanlar, yetişkinlik yaklaşımı olarak içsel bir şüphe duyma duygusu, pratik bir arayış olduğuna dair yerleşik bir inanç ya da sanat okulu üzerinde mühendislik danışmanlığı konusunda daha deneyimli yetişkinlerin rehberliğiyle hayal güçlerini geliştiriyorlar.

Neredeyse herkes yaratıcılığın önemli olduğu konusunda hemfikir olsa da, resim sanat ve müzik programlarına yönelim azdır.

Bununla birlikte, STEM ile ilgili alanlarda olanlar bile, yaratıcı bir şekilde düşünmekten yararlanır. Henry Ford, insanlara daha hızlı atlar yerine otomobiller verdi; Elon Musk, karayolu taşımacılığını geliştirmek yerine, uzay araçları ve köprülü bir yeraltı tüneli sistemi üzerinde çalışıyor; İmkansızlıkta hayal gücü, yaratıcılık ve inanç duygusu talep ediyorlar.

Ve belki de daha önemlisi, yaratıcılık, hayatı farklı bir derinlik ve zenginlikle besler. Osho’nun dediği gibi, “Yaratıcı olmak, hayata aşık olmak demektir. Sadece, güzelliğini geliştirmek istediğiniz hayatı seviyorsanız, ona biraz daha müzik, biraz daha şiir, biraz daha dans etmek istiyorsanız yaratıcı olabilirsiniz. ”

Öğrencilerde bu tür bir felsefeyi teşvik etmenin dalgalanma etkisi geniş olacaktır. Yaratıcılık, mutluluğu ve bunu başkalarıyla paylaşma arzusuna ilham verir. Bundan daha önemli olan ne vardır ?

Sınıfta yaratıcılığın 12 faydasını belirledik. Gerçek bir liste neredeyse sonsuz olurdu, o yüzden bu listenin başlangıç için iyi olabileceğini düşünüyoruz .

Sınıfta Yaratıcılığın Önemli Yararları

1. Yaratıcılık Disiplinler Arasıdır

Yaratıcılığı sadece birçok farklı ortamla pratik etmekle kalmaz, faydaları hemen hemen bütün mesleklere uygulanabilir.

2. Yaratıcılık kendinizi ifade etmenizi sağlar

Yaratıcılık, kendimizi keşfetmenin yanı sıra kendimizin gizli bir yüzünü paylaşma fırsatını da sağlar.

3. Yaratıcılık, düşünmeyi ve problem çözmeye teşvik eder

Yazma, çizme veya oluşturma zorluğunun teknik detaylarından, problem çözme yaratıcı sürecin gerekli bir bileşenidir.

4. Yaratıcılık stresi ve kaygıyı azaltır

İnsanlar genellikle yaratıcı projeler yürütür çünkü süreçten veya sonuçtan hoşlanırlar. Sadece yaratma eylemi bir memnuniyet duygusuna ilham veriyor.

5. Yaratıcılık, mutlu olmanızı ve eğlenmenizi sağlar

Yaratıcılık bir oyun şeklidir ve oyun her bireyin sevinç ve refah duygusunu tatmin eder.

6. Yaratıcılık size bir amaç duygusu verirParagraf

Yazarlar, sanatçılar ve müzisyenler genellikle bu kelimelerle, sanatlarında para kazanıp kazanmadıklarını belirlerler. Yaratıcı yöntemleri, dünyayı işleme biçimleri ve kim olduklarını açıklama biçimleridir.

7. Yaratıcılık, başarı ve gurur duygularına yol açabilir.

Bireylerin yeni bir şey oluşturması öz güvenini geliştirecektir.

8. Yaratıcılık sizi aynı tutkuyla başkalarına bağlayabilir

Sanat önemlidir, çünkü insan olmanın ne anlama geldiğini bir bağlantı duygusuna ve anlayışına teşvik eder. Yaratıcı bir odak topluluğunuzu bulmanıza ve dünyada daha az yalnız hissetmenize yardımcı olabilir.

9. Yaratıcılık odaklanma yeteneğinizi geliştirir

Yaratma eylemi, yalnızca her bir projeye değil aynı zamanda hayata daha dikkatli bakmanızı sağlar.

10. Yaratıcılık risk almayı ve yenilemenye teşvik eder

Bir şeyleri yapmak kolay değildir; başkalarının takdir edeceği şeyleri yapmak daha da zordur. Yaratıcılık cesaret, güven ve başarısız olma ve tekrar denemeye istekli olmayı gerektirir.

11. Yaratıcılık inovasyon için ön şarttır

İnsanlığın bildiği her gelişme yeni bir fikirle başladı ve yeni fikirler hayal gücü ve yaratıcılıktan ilham alıyor.

12. Yaratıcılık bizi yaşam boyu öğrenen olmaya teşvik eder

Yaratıcılık, alçakgönüllülüğün, iyileştirme için her zaman yer olduğunu ve yeni büyüme gerçekleşene kadar fikirlerinizi ve yeteneğinizi zorlamaya devam etme taahhüdünü bilmesini gerektirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz