Smartick – Öğrencileri için Çevrimiçi Matematik ve Kodlama Öğrenme Programı

8

Smartick , öğrencilere günde 15 dakikalık matematik alıştırması sağlamak için tasarlanmış bir web, iOS ve Android uygulamasıdır. Kumon veya Russian Math’a aşina iseniz, Smartick’in bu tür okul sonrası matematik programlarına bir alternatif olması amaçlanmıştır. Smartick, genellikle ayda 40 dolardan çalışan aylık bir abonelik hizmetidir. Bu kesinlikle pahalı olsa da, ekip ücretsiz bir deneme sunuyor, böylece uygun olup olmadığını görebilirsiniz.


Genel olarak, Smartick’in sınıf dışında kullanılması amaçlanmıştır, bu nedenle ebeveynler (veya öğretmenler) çocukları için aylık bir abonelik satın alır. Smartick, bir öğrencinin uygulama içindeki performansına göre Smartick algoritması tarafından seçilen alıştırmalar üzerinde çalışırken günde 15 dakika tek başına kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Öğrenciler ilk oturum açtıklarında, onlara uygulamayı nasıl kullanacakları ve ne bekleyecekleri konusunda rehberlik edecek bir hoş geldiniz öğreticisi sunulacak. Her şey yazılı ve sözlüdür ve öğrenciler kendilerine okunan şeyleri duymak için her zaman ses düğmesine tıklayabilirler. Yazılımın nerede olduklarını ve ne tür sorular soracaklarını öğrenmesi için öğrencilerin ilk başladıklarında bir seviye testine girmeleri de gerekecektir.

İlk Örnekler

Öğrenciler bir soruyu kaçırırsa, çözüm onlara doğru cevabı göstermek için otomatik olarak açılır. 

Yüksek motivasyonlu ve bu kavramlara aşina olan öğrenciler için Smartick’in faydalı olabileceğini düşünüyorum. Ancak yeni materyaller öğrenen öğrenciler için onlarca yıllık araştırma, zamanında ve kişiselleştirilmiş geri bildirimin öğrenme süreci için zorunlu olduğunu gösteriyor. Her oturumun başında sunulan öğreticiler yardımcı olabilirken, özellikle yanlış cevaplar için gerçek bir geri bildirim verilmediğinde, yeni kavramları öğrenen öğrenciler için gerçek bir öğretmenin / öğretmenin yerini alacak kadar yeterli olduklarına inanmıyorum.

Yanlış cevap verildiğinde etkili bir geri bildirim sunulmuyor.

Olumlu tarafı, Smartick harika aktiviteler ve soru türleri sunar. İlkokul ve ortaokul müfredatından isteyebileceğiniz her şey temsil edilmektedir. 

Bir yan not olarak, uygulama içinde inanılmaz derecede çeşitli karakterlere sahipler, bunu görmek gerçekten harika.

Öğrenciler seviye testini tamamladıktan sonra Smartick, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre otomatik olarak problemleri atayacaktır. Başka bir deyişle, öğrencilerin bilmediklerine bağlı olarak, Smartick kişiselleştirilmiş sorular ve aktiviteler sunacaktır.

Öğrenciler derslerde ilerledikçe, avatarları için dijital satın alımlar yapmak için kullanılabilecek “ticks” kazanırlar.

Uygulama aynı zamanda bilişsel becerileri (algılama, dikkat, hafıza ve mantıksal akıl yürütme) güçlendirmek için bilimsel olarak tasarlanmış oyunların bulunduğu sanal bir dünya içerir. Bu oyunlar, deneme süresi boyunca farklı zamanlarda açılır.

Yukarıda bahsedildiği gibi, öğrencilere her günün başında, üzerinde çalışacakları problem türlerini nasıl çözecekleri konusunda rehberlik edecek eğitimler sunulacaktır. Bu eğitimler öğrencilere problemlere nasıl yaklaşılacağına dair çeşitli stratejiler gösterir ve belirli problem türlerinin nasıl çözüleceğine dair adım adım talimatlar verir. 

Genel olarak, Smartick’in değerli bir kaynak olduğunu ve çocuklarıyla birlikte kullananlar olumlu geri dönüşler almama rağmen, ne yazık ki inanılmaz yüksek fiyat nedeniyle çoğu kişi deneme süresinden sonra kullanmadığını söylüyor.

Ek olarak öğrenciler bir soruyu kaçırdığında, çözümden başka bir geri bildirim verilmez. Bir öğrencinin soruyu neden kaçırmış olabileceğine dair hiçbir ek ipucu, strateji veya neden bulunmadığından bunu özellikle sinir bozucu buluyorum.  Yukarıda belirtildiği gibi, Smartick’in sadece alıştırma ve alıştırma aktiviteleri isteyen yüksek motivasyonlu öğrenciler için sağlam bir kaynak olduğunu düşünüyorum, ancak bunun yeni materyal öğrenmek veya matematikle mücadele eden öğrenciler için iyi bir kaynak olduğuna inanmıyorum.

Bu yüzden, Smartick’i denemekle ilgileniyorsanız, ücretsiz denemeyi tavsiye ederim . Ancak kişisel deneyimime ve eğitimin (ve eğitim teknolojisinin) erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirilmesi gerektiği felsefesine dayanarak maalesef şu anda uygulamayı kişisel olarak tavsiye edemiyorum. 

İncelemelerimde her zaman olduğu gibi, ürünün eksiksiz ve kapsamlı bir incelemesini ve öğrenciler tarafından nasıl kullanılacağını yapmak için her türlü çabayı gösterdim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz