ThingLink, öğretmenlerin ve öğrencilerin etkileşimli resim ve videoları kolayca oluşturmasına, toplamasına ve paylaşmasına olanak tanır. ThingLink ile öğrenciler, çalışmalarıyla ilgili alanları dinamik bir şekilde keşfedebilir ve ayrıca kendi projelerini oluşturabilir.

Kullanıcı Deneyimi

ThingLink’in anlaşılması ve kullanılması çok basittir ve web sitesinde, başlamanıza yardımcı olacak bir dizi ‘nasıl yapılır’ videoları ve makaleleri vardır. Bir ana görüntü (360 ° görüntü olabilir) veya bir video ile başlarsınız ve metin öğeleri, diğer görüntüler, videolar, ses veya bağlantılar ekleyerek veya yerleştirerek etkileşimli hale getirirsiniz. Bu öğeler tag olarak adlandırılır ve yerleştirme işlemi etiketleme olarak adlandırılır. Ek içeriğinizi etiketledikten sonra etkileşimli resminizi veya videonuzu paylaşabilirsiniz.

ThingLink’in potansiyel uygulaması sadece öğretmenler ve öğrenciler için değil aynı zamanda diğer alanlardaki kişileri de kapsıyor. Öğretmenler ve öğrenciler, okul alanını kullanarak platformun eğitim alanına kaydolmalıdır. Kaydolduktan sonra kullanıcı deneyimi oldukça sorunsuz ilerleyecektir.

Dil Seviyesi ve Beceriler  

ThingLink’i kimlerin kullanabileceğine dair bir sınır yoktur. Bir öğretmen olarak yaşları veya seviyeleri ne olursa olsun her türden farklı sınıf için geniş kullanım yelpazesi vardır.

ThingLink etiketleme düzenleyicisinin görsel yönlendirmeleri olduğundan, öğretmenler öğrencileri dil seviyeleri ne olursa olsun kendi içeriklerini oluşturmak için ThingLink’i kullanmaya teşvik edebilir. Bağlantıları, sesi, videoyu, metni ve görüntüleri entegre edebilmeniz, tatmin edici bir şekilde çok yetenekli olduğu anlamına gelir.

Öğrenme İçeriği 

ThingLink dijital bir araçtır ve bu nedenle belirli bir dil öğrenme içeriğine sahip değildir. Ancak potansiyel olarak yararlı bir şeyler bulmak için başkaları tarafından oluşturulan içeriği ve bazı standart görüntüleri ve videoları bulmak için Exlpore (Keşfet ) ve arama özelliklerini kullanabilirsiniz.

ThingLink’in bir dil öğretmeni için en güçlü yönlerinden biri bir durumu veya senaryoyu bir sınıfta canlandıra bilmesidir. Öğrencilerin birçok farklı durum için ihtiyaç duyulan dile odaklanmalarına yardımcı olacak bir dizi etkileşimli resim oluşturmayı hayal etmek kolaydır. Daha genç öğrenciler için görsel bir sözlük oluşturmak için mükemmel bir araçtır.

Öğrenimi İzleme

ThingLink’te gerçek bir izleme özelliği yoktur. Ücretli bir planla sınıf yönetim alabilirsiniz. Tüm öğrencilerinizin çalışmalarını tek bir yerde tutar ve gruplanmış şekilde görebilirsiniz. Ayrıca, öğrencileriniz bir channel oluşturarak çalışmalarının bir tür portföyünü kolayca tutabilirler. Bu öğrencilerin tüm kreasyonlarını tek bir yerde tutabilecekleri ve kreasyonları farklı konularda organize edebilecekleri bir yerdir.

ThingLink, sitesinin Google Drive ile iyi bir şekilde bağlantı kurar. Böylece bir Google Dokümanında veya e-tablosunda öğrencilerin kendilerini değerlendirmeleri ve onların veya sizin ilerlemeyi işaretlemeniz için otomatik olmayan bir izleme aracı kullanabilirsiniz. Öğrenciler ThingLink görüntülerini Google Drive aracılığıyla paylaşabilirler. Ayrıca ThingLink diğer birçok site ile de uyumludur (örn. Padlet).

Sosyal Etkileşim  

ThingLink, kısmen bir sosyal platform olduğunu söylüyor. Yani kullanıcılar bir profil oluşturabilir ve diğer ThingLink kullanıcılarını Takip edebilir ve ayrıca sosyal medyadaki yayınlarını beğenebilir ve sitenin kendi adıyla o uygulamalara dokunabilirsiniz. Bu özellikler, etkileşimi ve fikir ve bilgi paylaşımını teşvik eder.

Ücretli planlarla, öğrencilerin ThingLink görüntülerine veya sizin oluşturdukları videolara yorum yapmaları için seçenekler vardır. Buna ek olarak, sosyal medyada resim veya video paylaşmak veya bunları aşağı yukarı herhangi bir web sitesine yerleştirmek – içerik olarak eklemek – etkileşim için bolca fırsat sunar. Paylaşım izinleri genellikle sahip olduğunuz plana bağlıdır.

Öğretme ve Öğrenmeyi Desteklemek  

Ücretsiz kullanıcı planı ile temel özellikleri kullanabilirsiniz:

  • Görüntülere bağlantılar (etiketler) oluşturun ve ekleyin.
  • Görüntüleri seçtiğiniz yerde paylaşın veya görüntüleyin.
  • Bir kanalda görüntüleri harmanlayın (toplayın ve saklayın).

Ücretli bir planla çok daha fazla kontrole sahip olursunuz. Oluşturma seçenekleriniz video ve 360 ​​° görüntüleri içerecek şekilde artar ve ‘kanallarınızı’ paylaşabilirsiniz. Ayrıca öğrencilerin bir kod aracılığıyla erişebilecekleri (içerik oluşturmalarına da izin veren) kapalı öğrenci grupları da oluşturabilirsiniz. Bu gruplar içinde, öğrencilerin çalışmalarını tek bir yerden kolayca izleyebilir, birbirlerinin çalışmaları hakkında yorum yapıp yapamayacaklarını ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcı ve Veri Güvenliği

ThingLink’in veri kullanımı, gizlilik politikasında özetlenmiştir  ve bu tür bir hizmet için bekleyeceğiniz şekildedir  . Ücretli bir planınız olmadığı sürece, profiliniz ve ThingLink ile oluşturduğunuz herhangi bir içerik aranabilir olacaktır. ThingLink’i daha genç öğrencilerle kullanmak istiyorsanız, kayıt yaptıran 13 yaşından küçüklerin ebeveyn iznine ihtiyacı olacaktır.

Daha geniş kullanıcı desteği (ör. Sosyal medyada ve ThingLink’in blogu aracılığıyla) çok iyidir ve web sitesi demolar, makaleler, ‘nasıl yapılır’ videoları, hoş geldiniz web seminerleri ve canlı destek dahil olmak üzere geniş bir destek yelpazesine sahiptir. Ücretli bir planla teknik destek yanıt süresi daha hızlıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz