Uzaktan Eğitimde Kullanabileceğiniz 3 Teknik Araç

Reklam

Bu ücretsiz araçlar, öğretmenlerin uzaktaki öğrencilerle bağlantı kurmasını kolaylaştırır ve onlarla etkileşim kurmanın birçok yolunu sunar.

1. Pear Deck + Google Slides

Pear Deck + Google Slides

Pear Deck ve Google Slides, en iyi ortaklığı oluşturur. Sunularımı her zaman Google Slaytlar’da oluşturuyorum. Ardından Pear Deck’i açıyorum. Pear Deck etkileşimli öğeler eklememe, öğrencilerle bağlantı kurmama ve onları nasıl daha iyi destekleyebileceğimi anlamama olanak tanıyor. Pear Deck eşzamanlı veya eşzamansız olarak pek çok şekilde kullanılabilir.

Check-in’ler: Günlük kontroller sırasında, sınıfım en iyi konuşmaları yaşar. Öğrenciler bu açılış slaytlarında anlatılan hikayeleri veya deneyimleri paylaşır ve dinlenildiğini hissederler. Ayrıca güçlü bağlantılar geliştirirler. Sınıf kültürünü oluştururken, daha sonra katılım için kimin hazır olduğunu dinleyebilir ve öğrenebilirim.

Okumayı görseller, sesler ve sorularla örülmüş küçük parçalara ayırmak : Ders sırasında okuyabilirim veya öğrenciler okuyabilir. Okuma ve analiz sorularını modelledikten sonra, öğrenciler bu bağımsız veya grup çalışması sürecine devam edebilirler. Okunan metnin slaytlarına gömülü ses, büyük bir fark yaratır. Öğrenciler bunu, telaffuzlarını hızlandırmalarına ve modellemelerine yardımcı olmak için kullanabilir.

Veri toplama: Oturum tamamlandıktan sonra, tüm öğrenci yanıtlarının bir elektronik tablosunu dışa aktarabilirim. Bana cevaplarını ve slaytlarda geçirilen zamanı gösteriyor. Zaman kazandırır ve hangi öğrencilerin materyali gözden geçirmesi gerekebileceği konusunda bana iyi bir fikir verir.

Slayt şablonları ve ders tasarımı:  Tekerleği yeniden keşfetmeyin. Etkileşimi artırmak için slaytları güncel ve ilginç tutun. SlidesMania , ücretsiz slayt şablonları sağlar. Benzersiz bir şablonu Pear Deck sorularıyla birleştirmek, sunumun ilginç, bağlantılı ve güncel olmasını sağlar. Ayrıca en popüler sosyal ağ şablonları makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Pear Deck kullanmak, öğrencilerimin bildiği ve tanıdığı bir yapı sunarken, öğretmenden öğrencinin tempolu ve büyük bir gruptan küçüğe doğru hareket etmesini sağladı. Ayrıca diğer bağlantıların, kaynakların ve içeriğin hızlı bir şekilde gömülmesini sağlar. Önceden tasarlanmış slaytlar ve sorular bir ders tasarlamayı destekler. Pear Deck’e zaten yüklenmiş olan her türden soru ve etkinlik vardır ve bunları gerektiği gibi değiştirebilirsiniz. Pear Deck’in ücretsiz sürümü harika ve veri aktarımı ve çizimi dışında ihtiyacınız olan her şeyi yapacaktır.

2. Flipgrid

Flipgrid

Flipgrid, tüm sınıf seviyeleri için harika ve ücretsiz bir araçtır. Öğrencilerin bir hesaba ihtiyacı yok, sadece öğretmenlerin hesap oluşturması yeterli. Flipgrid’in faydası ses, etkileşim, yansıtma, yaratıcılık ve bağlantı yeteneği sağlamasıdır. Bir video kayıt aracından çok daha fazlasıdır diyebiliriz.

Röportajlar:  İster yüz yüze ister sanal olarak, Flipgrid öğrencilerin özgün projeler oluşturmasına olanak tanır.

Kitap incelemeleri: Flipgrid haftalık bir vlog için harika bir yerdir . Öğrencilerin bağımsız okumaları üzerinde düşünmelerini sağlar. Bazı harika yol gösterici konular: özet, inceleme, tahmin ve bağlantı.

Düşünceler: Kişisel düşünceler, hedef belirleme ve geribildirim Flipgrid’de harikadır. Öğretmenler yayınları yönetebilir ve gizli tutabilir veya diğer öğrencilerin girişleri okuyup yorum yapmasına izin vermek için açabilirler.

Ekran video kaydı: Öğrencilerin çalışmalarını ekranlarında paylaşmaları gerekiyorsa beyaz tahta kullanın. Flipgrid ayrıca kullanıcıların çıkartma ve metin eklemesine izin verir. Kullanımı kolay bir platformda güçlü bir araçtır ve her yaş için mükemmeldir.

3. Canva

Canva Tasarımlar

Tüm sunularımı, haber bültenlerimi, tanıtım malzemelerimi, öğrencilerin duyurularını, web tasarımını ve daha fazlasını değiştiren bir araç Canva’dır. Bir tasarım programının en iyi özelliklerini alır ve öğeleri şablonlara sürükleyip bırakma becerisi ekler. Bu araç eğitimciler için ücretsizdir ve sağlam bir tasarım seçeneği sunar.

Benzersiz ödevler: Canva, öğrencilerin işbirliğine dayalı sunumlar, infografikler, posterler ve web tasarımı oluşturmalarına olanak tanır. Ayrıca video, GIF’ler, resim dosyaları ve daha fazlasını oluşturmanıza da olanak tanır. Olasılıklar sonsuzdur ve son ürün son derece profesyoneldir.

Öğretmen, öğrenci ve aile dostu: Ailelerin farklı cihazları vardır ve internet tabanlı ve belirli bir cihaz gerektirmeyen seçeneklerle çalışmak ezber bozan bir unsur olmuştur. Canva’da tasarımlar sürüklenebilir. Simgeler, video ve yazı tipleri zaten etkindir. Bir diğer benzersiz özellik, bir tasarımı oluşturduktan sonra yeniden boyutlandırma yeteneğidir. Tüm biçimleri tek bir tasarımdan kolayca indirebilir ve doğrudan Canva’dan sunabilirsiniz. Başka bir sunum aracına ihtiyacınız yok.

Bağlantı kartları: Bu yıl çoğumuz için en büyük zorluk oldu. Canva bana öğrencilerimin aileleri ve personeliyle bağlantı kurma yeteneği verdi . Teşekkür kartları, sıkı çalışmayı tanıyan sertifikalar veya GIF’ler oluşturuyorum ve öğrencilere “Sınıfımda olduğun için çok mutluyum!” diyen kartpostallar yapıyorum. Çalışmanızı dijital olarak bırakabilir veya doğrudan Canva’dan yazdırabilirsiniz.

Teknolojiden umudum, öğretimi desteklemesi ve bir amaçla kullanılmasıdır. Google Slides, Flipgrid ve Canva ile Pear Deck, beni daha iyi bir öğretmen yaptı ve öğrencilerime nasıl öğretirsem öğreteyim bu araçlar ömür boyu araç setimde kalacağını biliyorum.

İlgili İçerikler

Takip İçin

355BeğenenlerBeğen
333TakipçilerTakip Et
222TakipçilerTakip Et
211AboneAbone Ol

Son Gönderiler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz