Sınıfta PowToon Kullanımı

Reklam

Öğrencilerinize ilgi çekici sunumlar oluşturmak için yenilikçi bir yol arıyorsanız, PowToon tam size göre! Bu program kolayca bilgi hayata geçiren animasyonlu videolar oluşturmanıza olanak sağlar. PowToon’u sınıfınızda nasıl kullanacağınızla ilgili beş ipucu.

1. Ücretsiz ve Paylaşılması Kolay

Powtoon, beş dakikaya kadar içeriği olan temel slaytlar oluşturmak için ücretsiz bir plan sunar. Bu sürümü kullanarak videolarınızı indiremiyor olsanız da, videolarınızı kolayca paylaşarak öğrencilerin PowToon web sitesinde izlemesini sağlayabilirsiniz. Eğer varsa, onları YouTube sayfanıza da yükleyebilirsiniz.

2. Sunumlar

PowToon’u kullanmanın en açık yolu, öğrencilerinizi meşgul edecek sunumlar oluşturmaktır. Çok adımlı işlemleri açıklamak, daha önce öğrenilmiş materyalleri incelemek veya yeni bir ünite tanıtmak için bu beş dakikalık kısa videoları oluşturabilirsiniz.

Öğrenciler aynı zamanda projeleri sunmak, araştırma bulgularını paylaşmak veya literatürde öğrendikleri bir hikayenin gerçeklerini anlatmak için animasyonlar yaratabilirler. Bu özellik, talimatlarınızı farklılaştırmaya çalışırken kullanışlıdır. Örneğin, PowToon, öğrencilerden bir kavram ustalıklarını sergilemelerini isteyebileceğiniz birçok yoldan biri olabilir. Bilgilerini sunmaları için ne kadar yaratıcı fırsatlar varsa, o kadar iyidir.

3. Sınıfınızı Çevirin

Yeni bir birime giriş yapmak veya sınıf içi bir projeyle ilgili talimat vermek, çevrilmiş sınıf ortamında PowToon’u kullanmanın harika bir yoludur. PowToon, öğrencilere bilgi sunmanın ve bir sonraki sınıfa ne yapacakları hakkında onları bilgilendirmenin yeni bir yolunu sunar.

4. Bir Video Kütüphanesi Oluşturun

Birkaç video oluşturduktan sonra, önemli sınıf kavramlarını kapsayan bir PowToons kütüphanesi oluşturabilirsiniz. Öğrenciler daha sonra bilgileri incelemek veya gelecekteki dersleri önizlemek için bu sunumları ziyaret edebilirler.

5. İnteraktif Yaz Köprüsü

Ayrıca gelen öğrencilerin yaz boyunca izleyebileceği eşlik eden öğrenci kaynaklarıyla bir video listesi de yapabilirsiniz. Hangi öğrencilere hangi öğretmenin atanacağından emin değilseniz, bunları bir içerik ekibi olarak oluşturabilir ve belirli bir sınıfa kayıt olan tüm öğrencilere sunabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Takip İçin

355BeğenenlerBeğen
333TakipçilerTakip Et
222TakipçilerTakip Et
211AboneAbone Ol

Son Gönderiler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz