Vizzlo: Saniyeler İçinde Grafikler Yaratın

Reklam
Vizzlo’daki örnek grafikler

Eğer işteki verilerinizi sunmak için zamanınız yoksa ve yoğun maliyetli grafik programları sizin içi uygun değilse Vizzlo tam size göre .  Vizzlo ile oluşturmak istediğiniz grafikleri birkaç dakika içinde kolayca oluşturabilirsiniz.

Vizzlo, grafikler ve grafikler ile verilerinizin görsel yorumlarını oluşturmanıza yardımcı olan tarayıcı tabanlı bir uygulamadır. Geleneksel sunum araçlarının karmaşıklıklarından farklı olarak, Vizzlo’nun gerektirdiği tek şey temel bilgisayar becerilerinizin olmasıdır. 

100’den fazla şablon veya grafik oluşturma sihirbazı ile; Gantt çizelgeleri, zaman çizelgeleri, kilometre taşı planları, Venn diyagramları, haritalar, süreç diyagramları ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

Vizzlo, seçtiğiniz şablonlar içinde çizelgeler ve grafikler oluşturmak için tasarlanmış kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Kullanıcı arayüzü sade ve anlaşılır bir şekilde yapılandırıldığı için metin, renk veya panel eklemek kolaydır.

Eğer projenizi yarıda bırakmanız gerekebilirse proje taslaklarınızı klasörlerde saklayabilir ve sonra düzenleyebilirsiniz. Projeniz üzerinde çalışmaya devam etmek veya eski grafikleri yeni verilerle düzenlemek için, belgeyi açmanız ve kaldığınız yerden başlamanız yeterlidir.

Son olarak, Vizzlo’nun kullanımı ve öğrenmesi çok kolaydır. Ayrıca birçok işletmenin karşılayabileceği bir fiyat listesi vardır.

Grafik Oluşturma

Vizzlo’nun kullanıcılarının bilmesini istedikleri bir şey varsa, grafik ve grafik oluşturmanın kolaylığı ile ilgilidir. Peki ne kadar kolay? Bu kolaylığı size adım adım çektiğim ekran görüntüleri ile anlatacağım.

Ücretsiz sürüme kaydolduktan sonra, ana sayfanıza yönlendirileceksiniz. Create düğmesine tıkladığınızda 100’den fazla grafik veya şablon türü görüntülenir. Siyah okla gösterilen yere ihtiyacınız olan grafik şablonunu ( Gantt şeması gibi) aratabilirsiniz.

Gantt Şeması

Gantt şeması
Gantt grafiği (harmonogram olarak da bilinir), bir projenin ve programının iş dökümünü görselleştirmeye yardımcı olan kayan bir yatay çubuk grafiktir. Dikey bir eksendeki bireysel görevleri ve yatay bir zaman eksenindeki zaman aralıklarını listeler.

Yatay çubukların uzunluğu, her görev için planlanan zamanı gösterir. Başlangıç ​​ve bitiş noktaları, hangi tarih veya zamanın planlandığı zamanı gösterir.

Gantt şeması, proje yöneticilerinin tüm projeyi tahmin etmesine ve daha sonra izlemesine yardımcı olur. Bununla, hangi görevlerin birbirine paralel çalıştığını ve bağımlılıklarını kolayca görselleştirebilirsiniz.

Waterfall Chart ( Şelale Grafiği )

Şelale Grafiği

Waterfall Chart ( Şelale Grafiği), sıralı pozitif veya negatif sürücülerin başlangıç ​​değeri üzerindeki kümülatif etkisini görselleştirmek ve analiz etmek için etkili bir yol sağlayan bir sütun grafiğidir. Bu grafikte, gelir ve gider akışını takiben sütunlar toplanır ve birbirinden çıkarılır.

Ribbon Bar Chart (Şerit Çubuk Grafiği)

Ribbon Bar Chart (Şerit Çubuk Grafiği)

Bir şerit çubuk grafik, adından da anlaşılacağı gibi, verilere daha ayrıntılı bir açıklama veya arka plan bilgisi girmemizi sağlar. Ayrıca kategorilerin karıştırılmamasına ve karşılaştırılmasına izin veren şerit biçiminde bir çubuk grafiktir.

Roadmap (Yol Haritası )

Roadmap (Yol Haritası ) Grafiği

Bir yol haritası, proje planınızın görsel bir temsilidir. Stratejinizi en iyi şekilde sergileyen sırayla, proje zaman çizelgenizi ve ana kilometre taşlarını planlamak ve genel bir bakış sağlamak için mükemmel bir araçtır.

Bu grafik, proje yöneticileri veya planların ve süreçlerin gelişimini iletişim kurmak ve izlemek isteyen herkes için idealdir. Stratejik vizyonunuzu paylaşmanın kolay bir yoludur.

Şimdi grafikler hakkında ön bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz ve artık grafik oluşturmaya geçebiliriz. İhtiyacınız olan grafiği seçtikten sonra üzerine tıklayınız. Biz Gantt Şeması grafiğine tıkladık ve karşımıza bu ekran geldi.,

Karşımıza çıkan ekranda Gantt Şeması ile ilgili video bulunmaktadır. Orta kısımdaki alanda Gantt Şeması’nın hangi durumlarda kullanacağı, nasıl oluşturulacağı ve temel özellikleri hakkında bilgiler bulunmaktadır. En Alt kısımda ise Gantt Şeması’na alternatif oluşturacak şemalar gösterilmektedir. Başlamak için Create Now yazısına tıklayın.

Gelen ekranda bulunan ayarları açıklamak için başlarını numara ekledim. Şimdi bu ayarlara göz atalım:

 1. Başlık: Oluşturacağımız grafiğin ana başlığı aynı zamanda belge başlığımızdır
 2. Export & Share: Buradan belgemizi indirebilir veya paylaşabiliriz. Ücretsiz sürümde resim dosyası olarak indirme imkanı tanırken pdf olarak indirme imkanı tanımıyor.
 3. Upgrade: Eğer premium üyelik istersek buradan yapıyoruz.
 4. ,Appearance (Görünüm): Görünümle ilgili ayarlın yapıldığı yerdir. Şuan resimde bulunan ekran (7,8,9 ve 10 numaralı alan) görünüm sekmesiyle ilgilidir.
 5. Data (Veri): İstersen çalışma alanından istersen bu alandan tablodaki verileri düzenleyebiliriz.
 6. Annotations (Notlar): Buradan grafiğimize metin alanı, çizgi ve işaret oku ekleyip ayarlarını yapabiliriz.
 7. a. : Chart Type, Grafik türünü buradan değiştiriyoruz.
  b. : Theme , grafiğimizin tema ayarıdır. Yazıların boyutunu,rengini arka planını bu menüden Custom seçeneğine tıklayarak değiştiriyoruz.
  c. : Document Layout, oluşturacağımız grafiğin düzenini (boyutunu) seçeriz.
 8. Remove watermark : Grafiğimizin arkasında bulunan vizzlo amblemini ve yazısını kaldırmak için premium hesap oluşturma ekranına yönlendirir.
 9. Date : Grafiğimizde kullanacağımız tarih formatını ve tarih dilini seçeriz.

Önceki İçerikCANVA Nedir?
Sonraki İçerikAnimato: Kolay Video Oluşturma

İlgili İçerikler

Takip İçin

355BeğenenlerBeğen
333TakipçilerTakip Et
222TakipçilerTakip Et
211AboneAbone Ol

Son Gönderiler

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz