Vocaroo Nedir ?

Vocaroo , kullanıcıların sesli mesajları kaydetmesine, göndermesine ve indirmesine izin veren çevrimiçi bir araçtır. Öğretmenler ve öğrenciler Vocaroo’yu podcasting, dijital hikaye anlatımı, yayıncılık, kitap eleştirisi, kitap özeti ve ya geri bildirim gibi farklı etkinliklerde kullanabilirler. Kullancılar oluşturdukları bu Kayıtları bir QR kod okuyucu ile indirilebilir, gönderilebilir veya online sınıflarda( Google Classroom, Quizizz gibi.) paylaşabilirler.

Vocaroo Kayıt Sonrası Ekran
Vocaroo Kayıt Sonrası Ekran

Kayıt Talimatları

  1. Tarayıcınızda https://beta.vocaroo.com// adresine gidin ( Chrome önerilir).
  2. Yeni bir ses dosyası oluşturun (# 3’e gidin) veya mevcut bir dosyayı yüklemek için sağ üst kısımda bulunan yükle yazısına tıklayın.
  3. Mikrofon simgesine tıklayın. Bilgisayarınızın mikrofonuna erişime izin vermek için evet deyin . Eğer Adobe Flash Player izni çıkarsa  İzin Ver’e tıkladığınızda kayıt başlayacaktır.
  4. Durdurmak İçin Tıkla’ya tıklayarak kaydı sonlandırın . Kaydet ve Paylaş yazısına tıklayarak paylaşabilir veya indirebilirsiniz.

Öğrenme Aktiviteleri

Geri Bildirim ve Yorumlar:  Öğrenciler ve öğretmenler sesli yorumlar sağlayabilir (metin tabanlı yorumlar yerine). Bir Google Doküman, blog veya Moodle, Blackboard ya da Google Classroom gibi bir öğrenim yönetim sistemindeki sesli yorumların bağlantısını paylaşabilirler.

İngilizce Dil Öğrenimi:  Öğrenciler kendilerini kaydedebilir ve dinleyebilir. Öğrenciler dilbilgisi ve telaffuzları ile ilgili notlar alabilirler. Ayrıca sunumlarının provasını yapmak için Vocaroo’yu kullanabilirler. Sunumlarını kaydedin, dinleyin ve pratik yapın.

Sınıf aktiviteleri:  Podcasting, bir karakter röportajı veya tarihsel olay dramatizasyonu yapma, çevrimiçi tartışmalar, Matematik veya Bilimdeki bir süreci veya prosedürü açıklama, sınıf aktiviteleri için olasılıklar sonsuzdur.

Vocaroo’yu diğer araçlarla birleştirmek:  Vocaroo’da kaydedilen mesajlar Google Earth, Padlet veya Thinglink’e gömülebilir. Bir dijital coğrafya örneğine bakın.

Bir ses kütüphanesi oluşturun : Öğrenciler kitap okurken kendini kaydeder Sonra QR kodlarını kitabın iç kapağına yapıştırır.

Kitap eleştirileri : Öğrenciler okudukları kitabı eleştirir. Daha sonra bunların QR kodunu kitabın son sayfasına yapıştırır. Öğrenciler okudukları kitaba farklı bakış açıları geliştirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz