Öğrencilerin  konuşma konusunda güven kazanmalarına yardımcı olun

Voki – karakterleri konuşturma avatarları sınıf için harika araçlardır. Öğretmenler ve öğrenciler benzer şekilde avatarlar oluşturabilir ve bunları öğrenmeyi eğlenceli ve daha erişilebilir hale getirmek için çeşitli şekillerde kullanabilir. Voki’nin size veya öğrencilerinize nasıl yardımcı olabileceğinden emin değil misiniz? İşte Voki konuşma avatarlarını sınıfınıza ve ders planlarınıza nasıl dahil edebileceğinize dair birkaç eğlenceli fikir.

Avatarınızı “Açıklama” Olarak Kullanın

azı dersler için bir avatar kullanmak öğrencilerin dikkatini çekebilir ve onu biraz daha eğlenceli hale getirebilir. Sıra dışı ve ilginç bir avatar seçin. Özellikle tartışmalar için kullanın ve etkileşimli bir sunuma dahil edin. Öğrenciler bir program izliyormuş gibi hissedecek ve aynı zamanda öğrenecekler.

Öğrencilerin Etkileşimli Avatarlar Oluşturmalarını Sağlayın

Her öğretmen, öğrenci katılımını teşvik etmenin bazen diş çekmek gibi olabileceğini bilir. Öğrencileri kendi etkileşimli avatarlarını oluşturmaya teşvik etmek, hem onlara eğlenceli bir ortam sunacak hem de utangaç öğrencileri derse çekmeye yardımcı olabilir. Bir bilgisayar laboratuvarına erişiminiz varsa sanal bir etkileşimli sınıf oluşturabilir veya avatarları bir sınıf blogu veya web sitesi aracılığıyla çevrimiçi tartışmalarda kullanabilirsiniz. Kaynaklarınıza göre hangi seçeneklerin sizin için en uygun olduğunu keşfedin.


Sanal Sunum Atayın

Eski moda kitap raporları ve proje sunumları, hem sunucu hem de izleyici için sıkıcı olabilir. Üçe katlanmış bir proje panosunun yanında duran ve not kartlarını okuyan öğrencilerin iyi vakit geçirmeleri pek olası değildir. Bir Voki konuşan avatar ve bir powerpoint veya başka bir sunumla oluşturulmuş sanal sunumlar oluşturmalarını isteyerek tüm öğrenciler için biraz daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Avatar, öğrencilerin oluştururken eğlenecekleri ve akranlarının daha fazla öğrenmesine yardımcı olacak şekilde sunuma entegre edebilir.


Öğrenmeyi ve daha fazla etkileşimi teşvik etmeye yardımcı olması için sınıfınızda Voki konuşan avatarları kullanmanın daha birçok yolu vardır. Buraya tıklayarak eğitimde voki kullanım örneklerini inceleyebilirsiniz.


Voki Resimli Kullanımı

Voki adresine giriş yaptıktan sonra karşınıza TRY IT – IT’S FREE yazısına tıklayarak üye olmadan karakterleri konuşturmaya başlayabilir veya sağ üst kısımda bulunan Long In -Sign Up Here adımlarını takip edip kullanıcı oluşturabilirsiniz.

Voki Kullanımı Ana Sayfa

Üyeliğimizi oluşturduktan sonra gelen ana sayfayı tanıyalım. Sitenin üst kısmında bulunan menüden CREATE, yeni bir karakter konuşmayı ve oluşturan karakterleri düzenleme işlemini yapmamızı sağlıyor. PRESENT, karakterleri kullanarak bir sunum oluşturmamızı ve bunları görüntülememizi sağlar. CLASSROOM, sanal bir sınıf oluşturma işlemini görüyor. Öğrenci isimlerini listeye ekliyoruz ve sistem tarafından öğrencilere kullanıcı adı ve şifre veriliyor. Ardından CLASSROOM – CLASSES adımlarını izleyerek sınıf ve ödev oluşturabilir sonra da öğrencileri sınıf ve ödevlere atayabilir ve öğrencilerin yaptıkları uygulamaları anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. HANGOUTS, en güzel kısım diyebilirim. Öğrencilerin bir konu oluşturup o konu hakkında videolar oluşturup tartışma ortamı yaratabilirler. Bu menülerin detaylı anlatımı hakkındaki videomuzu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi sayfanın orta kısmında bulunan TRY IT – IT’S FREE yazısına tıklayalım.

Voki Karakter Konuşturma

Karşımıza çıkan ekranın sol kısmından sırasıyla karakteri değiştirme, giyimleriyle oynama, arka plan değişimi ve ses girişi işlemleri yapılıyor. Sağ tarafta ise yine sırasıyla kapatma, ayarlar, kullanım kılavuzu ve kaydetme seçenekleri vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz