Voki  , öğrencilerinizin kişiselleştirilmiş konuşma avatarları oluşturmasına ve bunları bir bloga, web’e yerleştirmesine veya e-posta yoluyla göndermesine olanak tanıyan bir hizmettir.
Öğrencilerin konuşan avatarlarının sesini, görünümünü, saç rengini, arka planını, kıyafetlerini kişiselleştirmelerine yardımcı olacak birçok özellik vardır.


Voki uygulamasını kullanım ile ilgili makelemizi okumak için buraya tıklayın.


Voki’yi Eğitimde Kullanmanın 15 Yolu 

1. Öğrenci Kitabı Konuşması

Öğrenciler başkalarını kitap okumaya ikna ederler. Başlık ve yazarın yanı sıra, öğrenciler için gözden geçirebilir, özetleyebilir veya başkalarını okumaya teşvik edebilir.

2.  İkna Edici Konuşma

Bir konuşma atayın ve Voki avatarının girişi, belirli bir konuyu savunmak veya çürütmek için üç destekleyici ayrıntıyı ve sonucu vermesini sağlayın.

3.  Kurs Duyuruları

 Öğrenciler için çevrimiçi kurs duyuruları oluşturmak ve yerleştirmek için Voki’yi kullanın.
 Rutin bilgileri sunmanın eğlenceli ve ilgi çekici bir yolu olabilir.

4.  Test Etme 

Voki avatarıyla sorular sorarak bir test yapın veya okuma güçlüğü çeken öğrencilere, ikinci dillerde yardımcı olmak veya herkes için soruları netleştirmek için bunu yazılı bir testle bütünleştirin.

5.  Bir Diyalog Oluşturun

Ders olarak, öğretmen bir avatarla etkileşime girebilir veya öğrencilerin bir avatarla etkileşime girmeleri için bir senaryo yazmalarını sağlayabilir. Herhangi bir konuda kullanılabilir ve ünlü kişilerle, deneklerle veya nesnelerle röportajlar içerebilir. Bir konuyu sunmak veya bir kavramı açıklamak için de kullanılabilir.

6.  Kelime

Kelime listesi sunmak için Voki’yi kullanın. 
Gerçek konuşmayı kullanmak öğrencilerin doğru telaffuzu duymalarını sağlar. Öğrenciler istedikleri zaman durabilir, duraklatabilir, geri sarabilir.

7.  Yabancı Dil

Öğretmenlerin hazırladığı derslerle öğrencilerin kelimeleri öğrenmesine yardımcı olmanın harika bir yolu.
 Ayrıca, öğrencilerin kısa hikayeler, şiirler veya içerik bilgilendirici parçalar oluşturarak yeni dillerini pratik etmelerine olanak tanır. .

8.  Medya Raporları

Öğrenciler bir haber yazıp üretebilirler. Bu, güncel olaylar veya tarihsel olayları içerebilir. Diğer seçenekler arasında olay yeri raporu, kamu hizmeti duyurusu veya iyi bilinen bir kişiyle röportaj yer alır.

9. Şiir ve Müzik Kompozisyonu 

Öğrenciler en sevdikleri avatar tarafından söylenebilen şiirler veya sözler yaratırlar.
Bunu metinden konuşma veya gerçek sesle oluşturabilirsiniz.

10.  PowerPoint’inizi Voki

PowerPoint 2010’da slaytlarınıza avatar yerleştirmek için Voki gömme kodları ekleyebilirsiniz. 
“Ekle” seçeneğinden, araç çubuğunun sağ tarafındaki “Video” altındaki oka tıklayın.
Buraya “Web Sitesinden Video” ekleyebilirsiniz. Tıklayın, ardından yerleştirme kodunu kopyalayıp yapıştırın. PowerPoint slaydınıza eklenecektir.

11.  Hikaye Yazma ve Anlatma

Öğrenciler hikayelerini okuyabilir ve diğer sınıf arkadaşları, ebeveynler veya uzak akrabalar dahil olmak üzere başkalarının dinlemesini sağlayabilir. Öğretmenler hikaye başlatıcıları oluşturabilir ve öğrencilerin hikayeleri yazarak veya bir avatarla bitirmelerini sağlayabilir.

12. Avatar Sohbeti

İşbirlikçi bir gruptaki öğrencilerin bir diyalog senaryosu yazmasını sağlayın. İki bilgisayar kullanın ve iki avatarın birbiriyle konuşmasını sağlayın. Bu, herhangi bir konu veya fikir için işe yarar. Daha fazla eğlence için daha fazla avatar ekleyin.

13. Voki Avatarlarını Başkalarıyla Paylaşın

Bir sınıf başka bir sınıfla işbirliği yapıyorsa veya il, ülke veya dünya genelinde e-arkadaşlarla iletişim halindeyse neden Voki mesajları göndermiyorsunuz? Eğlenceli ve ilgi çekici olabilir.

14. Hikayelerde ve Kitaplarda Karakter Geliştirme

Bu, bir kitaptan en sevilen karakteri veya öğrencinin yazdığı bir hikayeyi içerebilir. Avatar kompozisyonunu en iyi şekilde kullanın ve ardından avatarın konuşmasını sağlayın. Metin okuma veya gerçek ses kullanabilirsiniz. Karakter tarafından yapılan bir konuşma, kitaptan bir alıntı, hikayeyle ilgili karakterden düşünceler veya karakterin birinci şahıs tarafından yapılan bir açıklaması veya biyografisi olabilir.

15.  Test incelemesi

Bir test incelemesi, gözden geçirilen bir bölüm, bir içerik özeti oluşturmaya ne dersiniz?
Öğrenciler gerektiği kadar çalabilir, duraklatabilir ve dinleyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz