WeWork’un New York’taki merkezinde, bir avuç çocuk turp, lahana ve biber satıyor.Çocuklar, tarım ve tarımın müfredatın bir parçası olduğu WeWork’un ilk okulu WeGrow’un “üyeleridir”. 

Ürünlere göz atan WeGrow çalışanları ile etkileşime giriyorlar, bir kişi “Kaç salatalık istersiniz?” diye soruyor bir diğeri “Apple Pay’den ödeme alıyoruz,” diye bağırıyor. WeWork kurucu ortağı ve WeWork’un marka başkanı ve kurucu ortağı CEO’su Adam Neumann bitkileri bir gün önce seçiyolar. WeGrow, WeWork’un en yeni gayreti ve eğitime ilk girişidir. 2010 yılında kurulan WeWork, 20’den fazla ülkeye yayılan binalarında müşterilerinden ayda 1.000 dolardan fazla ücret alan küresel bir işbirliği alanları ağı olarak adını duyurdu.Şirketin halihazırda milyarlarca dolarlık fon topladığını ve 35 milyar dolar değerine yükseltmek için projeler üzerinde çalışıldığını açıkladı. 

Bazı WeGrow üyeleri çiftlikten WeWork personeline mal satmaktadır.
Bazı WeGrow üyeleri çiftlikten WeWork personeline mal satmaktadır.

Bazı WeGrow üyeleri çiftlikten WeWork personeline mal satmaktadır.Kendisine “bilinçli girişimci” okulu adını veren WeGrow, çocuklara etkinliklerini keşfetme ve seçme özgürlüğü veren Montessori yaklaşımından ilham alıyor, böylece yaratıcılıkları ve meraklı doğaları korunuyor. Ancak amaç, yeni nesil başlangıç ​​CEO’ları yaratmak değil. Rebekah Neumann “Girişimcilik insanlar için tetikleyici bir kelime. Çocukların bunları sonsuza kadar yaptığını gördük işte tam da istediğimiz şey bu.” dedi. WeGrow geçen yıl bir pilot program başlattıktan sonra bu sonbaharda kapılarını açtı. Çocuklar her sabah canlı müzikle başlar, onu yoga ve meditasyon izler. Doğada zaman geçirirler ve İbranice veya Mandarin kursları almayı tercih ederler. WeGrow öğrencileri bilim, matematik, sosyal bilgiler ve dil sanatlarını öğrenir. Şirket, ilerlemelerini karşılaştırmak için ne tür standart testler dahil edeceğini henüz belirlemedi.

WeGrow'un ilk okulu, okuma süresi için ahşap dens'dir.

Çocukların ilgi duyabilecekleri alanlardaki kariyerlerle WeWork topluluk üyeleriyle bağlantı kurmaları için yerleşik bir rehberlik programı vardır. Öğrencilerin sadece üçte biri WeWork çalışanlarının veya üyelerinin çocuklarıdır. Neumann WeGrow’u çalışanlarını ve ailelerini birbirine yaklaştırmanın bir yolu olarak görmektedir. Ayrıca WeWork’un temel hedeflerinin önemli bir parçası olarak adlandırıyor. “İnsanların sadece yaşamak için değil, yaşamak için çalışabilecekleri bir dünya yapmak istiyoruz, ama bu, dünya bilincini yükseltmek, insanların mutlu ve tatmin olduğu ve içinde yaşadıkları bir dünya yaratmak için daha büyük, daha bütünsel bir misyonun parçasıdır. ” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir;   Öğrencileri Güçlendirmenin 50 Yolu
Dans ve müzik, WeGrow'daki eğitim deneyiminin önemli parçalarıdır.
Dans ve müzik, WeGrow’daki eğitim deneyiminin önemli parçalarıdır.

Dans ve müzik, WeGrow’daki eğitim deneyiminin önemli parçalarıdır. Son yıllarda, WeWork bir spor salonu açtı, Wall Street posta odasını halka açık bir konferans salonuna dönüştürdü ve topluluk platformu Meetup.com dahil şirketleri satın aldı . Ayrıca Lord & Taylor’ın Fifth Avenue’daki ikonik mağazasını 850 milyon dolara satın alarak şirketini oraya taşıdı.

Büyümesine rağmen, şirket hala kendi kültürünü uygun şekilde kurmaya çalışıyor .Neumanns, bir girişim sermayesi yardımıyla eğitimi yeniden keşfetmeye çalışıyor. 2014 yılında eski Google çalışanı Max Antilla tarafından kurulan Ana Okulu, Facebook Mark Zuckerberg gibi güçlü yatırımcılar tarafından desteklenmektedir. Satış noktası, teknolojiyi her çocuğun ihtiyaçlarını anlamayı ve buna göre uyarlamayı benimseyen kişiselleştirilmiş eğitimler oluşturuldu. Girişim sermayesinde 130 milyon dolardan fazla para topladı ve California ve New York’ta yaklaşık bir düzine okul açtı.Ancak geçen yıl, Alt School bazı yerlerini kapattı ve yazılımını potansiyel olarak daha kârlı bir çaba olan okullara satmayı reddetti. Stanford Üniversitesi’nde eğitim profesörü olan Larry Cuban’a göre, işletmeler para kazanmak zorunda. Küba CNN Business’a verdiği demeçte, “Alt School kıskanıyor, geri çekiliyor, Palo Alto’daki okullarını kapatıyor ve çocuklarını oraya gönderen ebeveynleri hayal kırıklığına uğratıyor.”

WeGrow, ana şirketinin yardımıyla yerinde durabilse de , karlı bir geleceği konusunda iyimser. Neumann, WeGrow’un faaliyet gösterdiği her şehirde WeGrow’un bir gün var olmasını umut ediyor.