Wordwall, öğrencilerin kelime dağarcığını eğlenceli uygulamalarla genişletmek ve pekiştirmek için hızlı ve kolay bir yol sunar. Öğretime yeni bir dijital araç eklemek istiyorsanız, burası başlamak için çok iyi bir yerdir.

Kullanıcı Deneyimi

Teknolojiye çok güvenmeseniz bile zamanınız kısaysa bakmanız gereken mükemmel bir araçtır. Sadece internete bağlı bir bilgisayara veya tablete ihtiyacınız var ve bir hesap oluşturduktan sonra hızlı bir şekilde etkileşimli etkinlikler veya yazdırılabilir çalışma sayfaları oluşturmaya başlayabilirsiniz. Oluşturmak basittir: Çoktan seçmeli, gruplama veya eşleştirme gibi iyi bilinen etkinlik türleri veya daha karmaşık oyunlar ve sınavlar oluşturmak için şablonları kullanın.  

Sınırlı sayıda şablonu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ve Wordwall web tabanlı olduğundan iyi bir bağlantıyla birkaç dakika içinde hızlı ve kolay bir şekilde etkinlikler oluşturabilirsiniz. Bir etkinlik oluşturduğunuzda farklı şekillerde paylaşılabilir ve oynanabilir.

Dil Seviyesi ve Beceriler. 

Wordwall, hızlı bitirenlere telefonlarından bile çevrimiçi olarak kolayca erişebilecekleri bir etkinlik ataya bileceğiniz karma düzey sınıflar için özellikle kullanışlıdır. Aynı zamanda sınıf yarışmaları için dinamik bir yol da yaratabilir.

Gruplara veya bireysel öğrencilere bir erişim kodu vererek görevler ayarlayabilirsiniz (ancak başka birinin onlar için etkinliği yapmasını engelleyecek hiçbir şey olmadığını unutmayın!). Öğrencilerinizin sınıf arkadaşları için etkinlikler oluşturmak için Wordwall’u kullanmalarını bile sağlayabilirsiniz.

Öğrenme İçeriği. 

Çoğu aktivite ‘öğelere’ dayanmaktadır. Bunlar en iyi şekilde gözden geçirmek istediğiniz kelimeler veya ifadeler olarak anlaşılır. Bu içeriği siz sağlarsınız ancak diğer kullanıcıların yaptığı öğeleri veya etkinlikleri de kullanabilirsiniz.  

Örneğin, renk olan bir dizi öğe ve şekil olan başka bir dizi oluşturabilirsiniz. Bu öğeler, öğrencilerin onları doğru yere sürüklediği etkileşimli bir gruplama etkinliğine dönüştürülebilir veya çoktan seçmeli sorulara dönüştürülebilir. Ayrıca köstebek vurma gibi ilkokul yaşındaki öğrencilere uygun oyunlara da dönüştürülebilirler.

Dikkatinizi Çekebilir;   Voki - Karakterleri Konuşturma

Her kelime grubu için büyük bir öğe bankası oluşturursanız, tek bir tıklamayla bunları gözden geçirmek için seçtiğiniz bir çevrimiçi etkinlik oluşturabilirsiniz. İsterseniz yazdırılabilir bir çalışma sayfası da oluşturabilirsiniz.

İzleme Öğrenimİ 

İsterseniz, ‘ödev’ özelliğini kullanarak öğrencilerinizin bir etkinlik yaptıklarında puanlarını takip edebilirsiniz. Aktivitenin bağlantısını paylaşırsınız ve her bir bireyin puanlarını tek bir yerde izler. Belirleyebileceğiniz görev sayısı planınıza göre sınırlıdır. 

Çok oyunculu oyun özelliği, kendi web özellikli cihazlarını kullanarak katılabilen öğrenciler için gerçek zamanlı bir sınav sunmanıza olanak tanır.

Sosyal Etkileşim. 

Oluşturduğunuz etkinlikleri Wordwall web sitesinde herkese açık hale getirerek veya sosyal medyada yayınlayarak diğer öğretmenlerle kolayca paylaşabilirsiniz. Bunları web sitelerine de yerleştirebilirsiniz.

Öğretme ve Öğrenmeyi Desteklemek. 

Wordwall bana bir ‘kelime kutusu’ kullandığım zamanları hatırlatıyor: her biri bir kartın üzerine yeni kelimeler ve ifadeler koyduğum gerçek bir kutu. Bu kartlar daha sonra bir dizi farklı revizyon etkinliği için kullanılabilir. Bazı özellikler dil öğrenmenin diğer yönlerine yardımcı olabilse de Wordwall bu tür bir kelime dağarcığı revizyonu için en yararlı olduğunu hissediyor.

Araştırmalar, öğrencileri ‘aralıklı’ aralıklarla kelime dağarcığına maruz bırakmanın öğrenmelerine yardımcı olduğunu ve kelimeleri gruplamak veya doğru şekilde yazmak gibi bir tür görev varsa bunun daha da yararlı olduğunu gösteriyor. Wordwall bu konuda yardımcı olabilir.

Teknik: kullanıcı güvenliği ve veri güvenliği. 

Unutmayın, öğrencilerinizin çevrimiçi etkinliklere nasıl erişeceklerini planlamanın önemli olduğunu ve sınıfta kendi cihazlarını (büyük olasılıkla bir akıllı telefon) kullanmalarını isteyecekseniz ve kuralların halihazırda mevcut olması yararlı olabilir. kendi cihazlarını nasıl kullanabilecekleri konusunda.

Wordwall’da oluşturduğunuz herhangi bir içerik varsayılan olarak “özel” dir. İçeriği herkese açık hale getirmek için Share – Other Teachers adımlarını izlemeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz