Yaratıcılığın Beyindeki Etkisi

36

Sanatın, tüm çocuğun ihtiyaçlarını karşılayan çok yönlü bir eğitim sağlama konusunda öğrencilere eleştirel rolün şu anki teması, sanatın “öğrencilerin kolej, kariyer ve vatandaşlık hazırlığını nasıl arttıracağı” hakkındaki düşünceleri teşvik etmektedir. Öğrencileri okula bağlı tutmak, sosyal ve duygusal sağlıklarına katkıda bulunmak. ”

Sanat isteğe bağlı değildir, kil ile oynamanın kısa sürelerinde izole edilebilecek ayrı varlıklardır. Sanat, doğası gereği, yaratıcılık için bir fırsattır. Sanatsal üretim ve performansın yanı sıra sanat yorumunda kişisel anlatım için yaratıcılık vardır.

Bir yaratıcılık kriziyle ilgili artan ses ve bilişsel bilim araştırmalarının giderek daha fazla yaratıcılığı zekayla ilişkilendiren bilgi sağladığı bir zamanda geliyor; akademik, sosyal ve duygusal başarı; ve 21. yüzyılın öğrencileri için giderek daha değerli hale geliyor.

Bu ağların yönettiği süreçler için nörolojik terim  yürütme işlevidir  veya eğitim terminolojisinde  yüksek süreç düşüncesidir . Sanatı yaratıcılıkla ve düşünce süreçleriyle ilişkilendirirken yönetici işlevlerinden bazılarını tanımlamanın yollarından bazıları şunlardır:

  1. Kavramsal düşünme ve bilgi aktarımı
  2. Yargı
  3. Kritik Analiz
  4. İndüksiyon ve kesinti
  5. Tahmin için önceden bilgi değerlendirmesi (sadece aktivasyon değil)
  6. Uzun vadeli hedefler için acil memnuniyet gecikmesi
  7. Sembolik kavramsallaştırma için ilişkilerin tanınması
  8. Cevap seçeneklerini tanıma ve analiz etme dahil olmak üzere duyguların değerlendirilmesi
  9. Hafızada depolanan bilgiyi tanıma ve aktive etme yeteneği, beyindeki beyin korteksinde, yeni bilgiyi değerlendirmek ve cevaplamakla ya da yeni yaratıcı görüşler üretmek (akademik, sanatsal, fiziksel, duygusal veya sosyal) ile ilgili.

Sonuç

Araştırma ve öğretim arasında daha doğrudan bir ilişki kurmak için daha fazla zaman ve çalışma gerekecektir.

Bununla birlikte, iyi haber, yaratıcılıkla ilgili araştırmaların sonuçlarının, sanatsal ifadenin ve yorumlamanın, yaratıcılık, uzun süreli hafıza, konsept oluşturma ve beyin kullanıldığında kullanılan sinir ağlarının aktivasyonu ile ilişkili beyin işleme ile ilişkili olduğunu göstermesidir. Bilgiyi en yüksek biliş formlarını kullanarak işler.

Dikkatinizi Çekebilir;   Sınıfta Yaratıcılığın Önemli Yararları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz